ŠAH Jelena Kokša osvojila titulu prvakinje Hrvatske

Jelena Kokša, članica Šahovskog kluba Konaki iz Novog Virja osvojila je prvo mjesto na juniorskom Prvenstvu Hrvatske koje je odigrano u Splitu. U kategoriji juniorki do 17 godina u jakoj konkurenciji Jelena je imala učinak od 7,5 bodova u devet partija te treći put u svojoj karijeri osvojila titulu prvakinje Hrvatske. U istoj kategoriji Ema Bevanda iz Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca zauzela je treće mjesto, Eva Mihaljević (Konaki) bila je četvrta, Petra Kovač (Konaki) šesta, Petra Vidović (Picok) sedma, Marija Bilješko (Tomislav Goran Sveti Ivan Žabno) deveta, Petra Kralj (Konaki) deseta, Katarina Zvonar (Tomislav Goran) 12. te Sara Balent (Picok) 13. Uspjeh Konaka upotpunio je Mihael Jakrlin koji je u kategoriji do 19 godina zauzeo drugo mjesto. U kategoriji juniora do 17 godina od šahista iz naše županije najbolji je bio Emanuel Bunić iz Koprivnice kojem je pripalo 12. mjesto.