Šahovski klub Konaki festivalom šaha proslavio 20. rođendan

Šahovski klub Konaki iz Novog Virja proslavio je 20. obljetnicu djelovanja turnirom Novirovski festival šaha koji je okupio čak 12 prvaka Hrvatske. U kategoriji seniora prvo mjesto osvojio je Jurica Srbiš, drugo Matija Ostović te treće Mario Ljubić. U žensko kategoriji prvo mjesto osvojila je Patricija Vujnović, drugo Anamarija Radiković te treće Ena Cvitan. U kategoriji kadeta prvo mjesto osvojio je Filip Martić, drugo Filip Križanić te treće Hrvoje Hostnjak. Organiziran je i turnir za početnike, a u kategoriji do deset godina prvo mjesto osvojio je Petar Štefanec, drugo Pavel Domović te treće Renato Hranilović, dok je u kategoriji do 14 godina prvo mjesto osvojio Petar Remetović, drugo Laura Lukinović te treće Luka Vedriš. N aamaterskom turniru bivših igrača Konaka prvo mjesto osvojio je Marijan Radman, dok je brzopotezni turnir Gospodar rujna osvojio Leon Livaić. Marin Bosiočić, seniorski prvak Hrvatske je, pak, odigrao simultanku protiv 16 izazivača i upisao 15 pobjeda i remi. Čast izazivača spasio je Mihael Jakrlin.

-Možemo se pohvaliti da smo najtrofejiniji klub u kadetskim kategorijama, a naš kvalitetan rad potvrdio je i dolazak 12 prvaka Hrvatske na festival s kojim smo proslavili 20 rođendan – kaže Ivan Baruškin, predsjednik Konaka.