Sjajne križevačke atletičarke postale prvakinje Hrvatske

Da su Ida Šimunčić i Veronika Drčljačić najbolje križevačke atletičarke, to znaju svi ljubitelji sporta iz grada Sv. Marka Križevčanina.

Sjajne članice Atletskog kluba Križevci svoju su visoku vrijednost potvrdile i prošlog vikenda, kad su se pod vodstvom trenera Drage Palčića okitile naslovima hrvatskih prvakinja.

Na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke održanom u Karlovcu Ida Šimunčić osvojila je zlatnu medalju u utrci na 400 metara s preponama. Istrčala je tu dionicu za 58,98 sekundi i tako potvrdila četvrti uzastopni naslov u svojoj omiljenoj disciplini.

Veronika Drljačić i Ida Šimunćić sa zlatnim medaljama // Foto: Facebook

Veronika Drljačić pobijedila je u subotu u utrci na 400 metara, a na 200 metara je u nedjelju ponovila osobni rekord od 24,19 sekundi. Veroniku u srpnju očekuje nastup na mlađeseniorskom Prvenstvu Europe u Estoniji.

Još jedna Križevčanka imala je zapažen rezultat u Karlovcu. Juniorka Marcela Gudić je na 800 metara istrčala osobni rekord s vremenom 2:16,41 te je osvojila drugo mjesto u skupini, ukupno deveto.

Naslovna fotografija: Veronika Drljačić // Izvor: Facebook