Slaven Belupo osvojio bod na najtežem gostovanju, prvak Dinamo više nije stopostotan

Slaven Belupo je prva hrvatska momčad koja je uspjela otkinuti bodove prvaku Dinamu u aktualnom prvenstvu. Hrabro su Farmaceuti zaigrali u Maksimiru te u utakmici punoj golova osvojili četvrti bod u pet utakmica, ostavši neporaženi na teškim gostovanjima kod Osijeka, Hajduka i Dinama.

Poveo je Slaven već u 1. minuti. Teophile je predao loptu Etoundiju koji se riješio Guardiola i iz blizine matirao Zagorca za 0:1.

Samo dvije minute kasnije uslijedio je izjednačenje, a u 8. minuti i potpuni preokret. Oba pogotka postigao je Gavranović, prvi nakon što mu je loptu glavom servirao Goda, drugi na asistenciju Majera. U 17. minuti Majer je zatresao mrežu, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Goran Paracki i Mario Gavranović // Foto: NK Slaven Belupo

Farmaceuti su izjednačili s bijele točke nakon što je Moharrami u kaznenom prostoru srušio Etoundija. Siguran realizator bio je Krstanović koji je tako izjednačio rekord Miljenka Mumleka po broju realiziranih kaznenih udaraca u HNL-u, obojica su zabili po 28. Bio je to Krstanovićev 102. gol u domaćem prvenstvu.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u nastavku. Dinamo je do novog vodstva došao u 68. minuti kad su Ivanušec i Gavranović lijepo izigrali gostujuću obranu, a Majer poentirao za 3:2.

Uveo je Stipić svježe snage u napad, ušli su povratnik Jeffren, debitant Iličić i Nijemac Knöll, koji je zabio samo dvije minute nakon ulaska u igru. Glavčić je ubacio s lijeve strane, a Knöll na drugoj vratnici pogodio glavom – 3:3.

Do kraja su obje momčadi imale prilike koje nisu iskoristile, završilo je podjelom bodova. Slaven je izdržao završne minute s igračem manje nakon što je Zirdum u 89. dobio drugi žuti karton.

Tomislav Stipić sa Soldom i Van Bruggenom // Foto: NK Slaven Belupo

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:3 (2:2)

ZAGREB – Stadion Maksimir. GLEDATELJA: 713. SUDAC: Dario Kulušić (Šibenik).

DINAMO (4-1-4-1): Zagorac – Moharrami (od 46. Stojanović), Theophile, Gvardiol, Daničić – Jakić Majer, Ademi (od 66. Ivanušec), Tolić (od 66. Kastrati), Oršić – Gavranović. TRENER: Zoran Mamić.

SLAVEN BELUPO (3-1-4-2): Filipović – Van Bruggen (od 46. Zirdum), Paracki, Soldo – Bačelić Grgić – Bogojević, Mlinar (od 71. Knöll), Glavčić (od 90+2. Prce), Goda – Krstanović (od 58. Jeffren), Etoundi (od 71. Iličić). TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 0:1 Etoundi (1), 1:1 Gavranović (4), 2:1 Gavranović (9), 2:2 Krstanović (22-11 m), 3:2 Majer (68), 3:3 Knöll (73).

ŽUTI KARTONI: Teophile, Stojanović, Jakić (Dinamo), Van Bruggen, Mlinar, Glavčić, Zirdum, trener Stipić (Slaven Belupo),

CRVENI KARTON: Zirdum (89 – drugi žuti).

Naslovna fotografija: NK Slaven Belupo/Luka Šarlija