Slaven Belupo potonuo u osječkoj magli

Po gustoj magli koja je otežala uvjete za igru, Slaven Belupo je danas upisao uvjerljiv poraz na gostovanju kod Osijeka u susretu 19. kola HT Prve lige.

U prvom poluvremenu dvije prilike stvorili su gosti. Knöll je iz blizine promašio okvir vratiju nakon ubačaja Bogojevića, a Krstanovićev pokušaj obranio je Ivušić.

Osijek je poveo u 4. minuti nadoknade prvog poluvremena, nakon ubačaja Bočkaja strijelac je bio bivši Slavenov igrač, Ludbrežanin Petar Brlek. Prije toga VAR je poništio pogodak Ercega zbog igranja rukom Žapera u začetku akcije.

U nastavku još dva gola domaćina koji je pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici. U 53. minuti Bočkaj je izveo slobodan udarac, vratar Filipović je kratko odbio loptu, a Žaper je glavom pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Bohar samo tri minute kasnije. Još jednom Osijek je zatresao domaću mrežu, ali pogodak Kleinheislera nije priznat zbog zaleđa.

Na kraju sigurna pobjeda Osijeka koji je nastupio bez svog najboljeg strijelca Miereza. Nije smetalo, jer Nenad Bjelica ipak ima znatno kvalitetniji i skuplji kadar. Farmaceuti će svoju šansu za skupljanje bodova morati potražiti u ogledima s malo ravnopravnijim suparnicima.

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)
OSIJEK – Gradski vrt. Bez gledatelja. Sudac: Kulušić (Šibenik).
OSIJEK: Ivušić – Miloš, Škorić, Gutieri, Lončar – Žaper (od 74. Vuković), Brlek – Bočkaj (od 90+1. Mekić), Kleinheisler (od 90+1. Drena Beljo), Bohar (od 90+1. Mišković) – Erceg (od 82. Jugović). TRENER: Nenad Bjelica.
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bogojević, Lulić (od 74. Liklin), Bačelić Grgić (od 74. Van Bruggen), Glavčić (od 60. Mlinar), Bosec – Krstanović (od 60. Etoundi), Knöll (od 59. Iličić). TRENER: Tomislav Stipić.
STRIJELCI: 1:0 Brlek (45+4), 2:0 Žaper (53), 3:0 Bohar (55).

Naslovna fotografija: Ivan Filipović, vratar Slavena Belupa // Foto: Nikola Wolf/Arhiva