Slaven Belupo preokretom srušio Hajduk

Slaven Belupo danas je ugostio Hajduk u utakmici 22. kola HT Prve lige. Farmaceuti su utakmicu dočekali s nizom od četiri prvenstvena poraza (Gorica, Osijek i Rijeka vani, Dinamo doma), dok su Splićani stigli u dobrom raspoloženju nakon dvije proljetne pobjede pod vodstvom novog trenera Igora Tudora.

Njegov kolega na domaćoj klupi Tomislav Stipić nije mogao računati na ozlijeđenog Radivojevića te Mikulića koji je u prošlom kolu zaradio crveni karton na gostovanju kod Rijeke. Hajduku je pak nedostajao najbolji igrač Caktaš koji je zbog viroze ostao u Splitu, kao Nejašmić i Blagaić. Mujakić je isključen protiv Lokomotive, a na toj utakmici Radić je slomio nos.

Utakmica je odigrana pred velikim brojem gledatelja, među kojima je bilo i mnoštvo Hajdukovih navijača koji na gostovanje u Koprivnici tradicionalno dolaze u velikom broju. Vremenski uvjeti bili su dobri s obzirom da je sredinom veljače znalo biti i puno hladnijih dana.

Zanimljivo, ova današnja utakmica odigrana je točno 50 godina nakon prve utakmice Slavena i Hajduka u povijesti. Tog 15. veljače 1970. godine splitski klub je u šesnaestini finala Kupa maršala Tita po snijegom pokrivenom terenu koprivničkog stadiona teškom mukom svladao borbenog domaćina s 2:1 (Ristić 2/Sabol). Tadašnji trener Slavena Branko Pleše tvrdi da je na toj utakmici postavljen rekord stadiona s posjetom od oko 6.000 ljudi…

Slavenov trener Tomislav Stipić od prve minute u napad je postavio Kamerunca Francka Etoundija koji se ubrzo ozlijedio te je već u 5. minuti umjesto njega ušao Lima. Hajduk je poveo golom Eduoka iz kaznenog udarca u 14. minuti kojeg je sudac Pajač dosudio nakon pregledavanja snimke spornog trenutka u kojem je došlo do kontakta Božića i Jaira.

U 37. minuti isključen je Jurić uzbog drugog žutog, a u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Slaven Belupo je stigao do izjednačenja. Lulčić je ubacio, a Stipe Bačelić Grgić glavom pogodio za 1:1.

U nastavku puno uzbuđenja na obje strane. Više je prijetio Slaven, no opasan je bio i Hajduk. U 87. minuti Paracki je spasio čisti pogodak ispred Jradija, potom je Vučur pogodio vratnicu, da bi na drugoj strani Ivan Krstanović na Lulićevu asistenciju lijevom nogom krasno pogodio u gornji desni kut nemoćnog Posavca.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 2:1 (1:1)

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić (od 65. Jeffren ), Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 89. Međimorec -), Glavčić, Bačelić Grgić, Goda – Etoundi – (od 5. Lima), Krstanović.

Trener: Tomislav Stipić.

HAJDUK (3-5-2): Posavec – Ismajli, Jurić, Dimitrov – Juranović, Tahiraj (od 90+1. Kreković -), Hamza, Jradi, Jakoliš (od 85. Dolček -) – Eduok (od 39. Vučur ), Jairo.

Trener: Igor Tudor.

STRIJELCI: 0:1 – Eduok (14-11 m), 1:1 – Bačelić Grgić (45+3), 2:1 – Krstanović (88).