Slaven Belupo u nadoknadi ispustio pobjedu na Poljudu

Slaven Belupo je bio blizu druge pobjede u povijesti na Poljudu, no u posljednjim trenucima primio je izjednačujući pogodak.

Preokretom su gosti imali prednost od 2:1 do pete minute sudačke nadoknade, da bi Umut svojim drugim golom ‘poništio’ Krstanovića i spasio bod domaćinu koji je veći dio susreta bio s igračem manje.

Hajduk je poveo iz svoje prve prilike na utakmici. Igrala se 22. minuta kad je Livaja ubacio s desne strane, a Umut iz prve pokraj Božića pogodio za 1:0.

Slaven se nije predao, nastavio je koncentriranom igrom parirati domaćinu, a ključni trenutak susreta dogodio se u 41. minuti kad je Mujakić zbog udaranja Lulića rukom u vrat u prekidu igre dobio crveni karton.

Hajduk je dobro otvorio drugo poluvrijeme s igračem manje, ali ubrzo se povukao i to je znao naplatiti iskusni Krstanović. U 65. minuti Glavčić je odigrao po lijevoj strani za Godu koji je ubacio nisku loptu, a Krstanović je iskoristio pogrešku DImitrova i izjednačio.

Već u 69. minuti nakon akcije Glavčića i Julardžije lopta se odbila od domaće obrane i došla do Krstanovića koji je strašnim udarcem ‘probušio’ Kalinića za 1:2.

Činilo se da će gosti kući pjevajući, ali je Bijele spasio Umut u šestoj minuti nadoknade. Nakon prekršaja na kojeg su gosti imali velike primjedbe Livaja je majstorski petom poslužio Umuta koji je zabio za konačnih 2:2.

Slaven je ostao sedmi s 26 bodova, Hajduk je peti s 40. Stipićeva momčad čeka na pobjedu od 29. siječnja kad je u Koprivnici bila bolja od Varaždina.

U nedjelju Slaven dočekuje Osijek, dok Hajduk gostuje kod Istre 1961.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:0)
SPLIT – Stadion Poljud. Bez gledatelja. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb).
HAJDUK: Kalinić – Dimitrov, Simić, Mujakić – Todorović (od 62. Vušković), Atanasov, Fossati, Čolina – Kačalinkić (od 77. Ljubičić), Livaja – Umut. TRENER: Paolo Tramezzani.
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bosec, Lulić (od 46. Julardžija), Van Bruggen, Glavčić, Goda (od 83. Gamarra) – Krstanović (od 79. Iličić), Knöll (od 90+2. Delić). TRENER: Tomislav Stipić.
STRIJELCI: 1:0 Umut (22), 1:1 Krstanović (65), 1:2 Krstanović (69), 2:2 Umut (90+6).
CRVENI KARTON: Mujakić (41 – udaranje suparnika).