Slaven bio na korak do boda pa dao Hajduku neviđeni poklon

Nakon nezasluženog poraza od Rijeke, s obzirom na igru i prilike, momčad Slaven Belupa danas je gostovala na Poljudu u 13. kolu Prve HNL. Hajduk, na papiru favorit, uzeo je sva tri boda i pobijedio 2:0. Slaven je imao nekoliko odličnih prilika no nije ih iskoristio.

Trener Farmaceuta Stipić napravio je dvije izmjene u odnosu na Rijeku. Na vratima je i dalje Ježina, tri stopera su Božić, Paracki i Mikulić, u vezi Bogojević, Puclin, Jajalo, Bačelić Grgić i Radivojević te u vrhu napada Lima i Krstanović. Nowak je nakon povratka zbog akumuliranih kartona ostao na klupi, a na klupi je počeo i Glavčić.

Na fotografiji: Jairo De Macedo Da Silva i Božić. Foto: Vojko Bašić / CROPIX

Prvih deset minuta susreta proteklo je u odmjeravanju snaga. Hajduk je imao laganu inicijativu, no Slaven se dobro postavio i domaćin, koji je krenuo agresivno nije mogao do gola. I onda u 14. minuti Hajduk dolazi u vodstvo 1:0. Jairo je pobjegao obrani Slavena, Mikulić ga nije stigao ispratiti i napadač domaćih podvalio je Ježini prizemnu loptu za vodstvo.

Stipić već u 26. minuti mijenja Jajala s Glavčićem. Sudac baš i nema kriterije, pušta agresivniju igru, a Bogojeviću daje žuti iako je izbio loptu prilikom manjeg prekršaja. U 32. minuti vratar Hajduka je pred sucem rukom uzeo loptu van 16-erca ispred Lime. Mahnuo je da se igra dalje. U 38. minuti Hajduk je imao veliku priliku preko Simića nakon udarca iz kuta. Branič Hajduka iz voleja je nogom tukao loptu po golu, no Glavčić ju je uspio izbiti s gol crte.

U 43. minuti Slaven je prvi put pucao po golu. Krstanović se okušao s 18 metara iskosa, no nije bilo snage u njegovu udarcu. Prvi dio završio je minimalnim vodstvom Splićana.

Na fotografiji: Samuel Emem Eduok i Jajalo. Foto: Vojko Bašić / CROPIX

Krstanović je u 47. minuti mogao iznenaditi Hajduk, sjurio se u njihov kazneni prostor u kontri, no dao si je predug for i nije uspio stići loptu. Šteta. Minutu kasnije još bolja prilika Puclina. Obrana Hajduka loše je reagirala, veznjak Slavena se namjestio na lijevu i sam samcat s 10-ak metara poslao loptu nebu pod oblake. Glavčić je u 49. minuti iskosa iz trka opalio po golu no i ova je lopta otišla previsoko.

Pritisak Slavena je malo popustio. Jairo je u 64. izbio sam pred Ježinu no pokušaj loba je bio preslab i vratar Slavena je mirno uhvatio loptu. I onda u 74. minuti neviđena situacija. Hajdukov vratar Posavec loše je ispucao loptu, Glavčić natrčao i lobao golmana. Lopta je udarila u stativu i odbila se u teren, a Slavenaši su krenuli, čini se, slaviti gol!?

Hajduk je krenuo u kontru, Slavenovi su igrači stajali na terenu, a golman Ježina otišao uz aut liniju pored trenera Stipića. Splićani su brzo prebacili loptu u polovicu Slavena i našli se u situaciji da imaju prazan gol. Juranović je samo pospremio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Na fotografiji: igrači u skoku. Foto: Vojko Bašić / CROPIX

Dodajmo i kako će Slaven Belupo utakmicu 14. kola Prve HNL igrati na domaćem terenu u Koprivnici. Na noge Farmaceutima u nedjelju 3. studenog dolazi momčad Istre. Utakmica na Apašu počinje u 15 sati.