Slaven bolji od Dragovoljca u dvoboju začelja

Slaven Belupo igrao je 16. kolo 1.HNL protiv Dragovoljca u Zagrebu. Trener Zekić nakon dugo vremena mogao je računati na iskusnog stopera Božića, dok je umjesto ozlijeđenog Bogojevuća u igru od početka ušao Bosec.

Upravo on je i doveo Slaven u vodstvo, već u 3. minuti. Glavčić ga je proigrao na desnoj strani, a Bosec se izvrsno snašao i slabijom lijevom nogom pogodio suprotan kut za 0:1.

U 7. minuti kazneni udarac za Slaven. Franić je legao na Zvonareka koji je čekao centaršut Glavčića. Zebec nije dvojio, a Krstanović je bio siguran s bijele točke za 0:2.

Trebalo je do kraja prvog dijela biti još bar dva ili tri gola u mreži Dragovoljca. Šanse su imali Bosec, Soldo, Laušić pa glavom iz neposredne blizine van Bruggen i Zvonarek koji se nije snašao na par metara od gola domaćina. Nije dobro zahvatio nogom loptu i završila je u rukama golmana Dragovoljca.

U nastavku Dragovoljac se dodatno otvorio, no Slaven nije jurio, bili su oprezni i čekali priliku iz kontranapada.

Caimacov je u 70. minuti zakomplicirao život suigračima i napravio penal koji je Majstorović zabio i smanjio na 1:2. Tek je provjerom VAR-a sudac Zebec pokazao na bijelu točku.

Dragovoljac je ovim golom dobio krila. Ipak, u 84. gužva na terenu nakon starta nad Zvonarekom. Zakačili su se Marina i Lukić, oba zaradila žuti, no Lukiću je bio drugi i morao je van igre. Zaredali su oštri startovi domaćina. Utakmica se primirila, što je odgovaralo Slavenu. Do kraja rezultat se nije mijenjao.