Slaven bolji u Šibeniku, no vraća se kući samo s bodom

Trener Zoran Zekić protiv Šibenika je u gostima krenuo u 4-3-3 formaciji. Ispred Čovića bili su Soldo, van Bruggen, Zirdum i Bogojević, u vezi Marina, Brković, Kvržić, a u napadu Monjac, Laušić i Hadžić. Glavčić i Krstanović svoju su priliku morali čekati s klupe.

U 8. minuti odlična prilika za Slaven. Hadžić je izmaknuo zamki zaleđa na desnoj strani. Monjac mu je bio sam na 20 metara, no napadač Farmaceuta daje mu loptu nerezonski iza leđa. Monjac je izgubio prednost, okrenuo se i s vrha kaznenog prostroa gađao snažno, ali iznad grede. Čović je s druge strane u 11. minuti zatvorio bliži kut i skinuo precizan udarac Jakoliša koji bi vjerojatno završio u mreži da golman Slavena nije bio na mjestu.

Nevjerojatno što je sudac Pajač u 22. minuti dosudio. Prvo korner nakon udarca Šibenčanina Marina, jer lopta je udarila Slavenovog Marinu i skrenula u korner. Sudac je prvo mislio rame, no nakon nagovora VAR-a da pogleda snimku vidjelo se da je bio dodir ruke. Međutim, bez namjere, u zaštiti lica i okrenut od lopte. Štoviše i na samom rubu kaznenog prostora. Lopta je ionako išla nebu pod oblake. Međutim, Pajač je pokleknuo i sudio kazneni udarac. Jakoliš je bio siguran za 1:0. Marina je prije toga dobio i žuti za to igranje rukom. To mu je već sedmi u 11 utakmica koliko je igrao.

Do kraja prvog dijela nije više bilo izglednih prilika. U nastavku Jakoliš je otvorio opet udarcem u bliži kut, no Čović i ovaj put je bio na mjestu. U 61. minuti Kvržić je dobro solirao u kaznenom prostoru Šibenika, no njegov udarac nije bio precizan. U 67. minuti Šibenik je imao i stativu iz daljine. Ovaj put sreća je mazila Slaven. Zato nije u 79. kad je Kvržić iz neposredne blizine zapucao čitav gol. A potom Laušiću nakon kornera golman Šibenika paradom obranio loptu koju smo svi već vidjeli u golu. Nasreću Slaven Belupo je zasluženo izjednačio nakon pogotka glavom Kvržića iz kornera u 82. minuti.

S 1:1 mogu biti zadovoljniji Šibenčani.