Slaven – Dinamo 0:3: U otvorenoj utakmici Modri iskoristili šanse

Nakon poraza od Osijeka (2:0) u 1. kolu Prve HNL trener Sertić na teren je izveo malo “osvježenu” momčad. Umjesto Karamarka na desnom beku počeo je Iharoš, Božić je ušao umjesto kartoniranog Međimorca na stopera, dok je Goda mjesto prepustio novom pojačanju Radivojeviću. Bogojevićevo mjesto na krilu u napadu preuzeo je Glavčić.

Dinamo je u Koprivnicu stigao nakon pobjede u Maksimiru protiv Lokomotive (3:0) te potom i gostujuće u kvalifikacijama za Ligu prvaka kod gruzijskog Saburtala (0:2). U momčadi Modrih i dalje nema najboljeg igrača Olma koji bi trebao ili potpisati novi ugovor ili otići u najvećem transferu hrvatskog nogometa.

Dinamo je poveo već u 4. minuti. Gojak je odlično uposlio Petkovića koji s 10-ak metara šalje prizemnu loptu pored nemoćnog Filipovića za 0:1. Minutu kasnije Slaven je bio u prilici preko Ejupija i Glavčića, no završnica nije bila na razini. Dinamo uzvraća preko centaršuta Majera, Marin skače, no njegov udarac glavom iz blizine ide iznad gola. Napad za napad, sad je Slaven u šansi, no Delić s 20-ak metara gađa loše pored gola.

Uslijedilo je razdoblje igre bez prilika, nešto više je sudac Matoc živcirao domaće navijače izborom prekršaja i čudnim kriterijom. U 29. minuti Slaven je pokušao preko Radivojevića na lijevoj strani, no Dinamo je dobro zatvorio. U 35. minuti Slaven je iskoristio trenutak nepažnje u Dinamovoj obrani, Puclin je prošao Šituma, ušao u kazneni prostor i odlično poslao povratnu Čanađiji na 12-ak metara. Ovaj iz prve traži prazan gol, no njegova lopta odlazi malo pored vratnice. Minutu kasnije nova greška Dinama kod ispucavanja lopte, Čanađija vidi istrčalog Livakovića no veznjak Slavena upućuje slab lob udarac i golman Dinama stiže loptu.

Kazna je uslijedila na kraju 38. minute. Petković proigrava Majera, ovaj tuče iskosa, a Filipović odlično brani. Lopta se odbija do Petkovića koji vidi samog Atiemwena na drugoj strani. Dinamova 20-ka bez problema je pospremila loptu u prazan gol za 0:2.

U nastavku nije bilo izmjena u momčadima. Igra se dosta otvoreno. Slaven ima inicijativu, no ne uspijeva probiti blok Dinama. Modri pokušavaju iz kontranapada. Igra se 70. minuta, Dinamo je u razdoblju posjeda, a Slaven čeka kontre. Petković se u jednom trenutku našao u prilici, no bio je previše ukoso i Bogojević stiže u blok na udarac. U ovim trenucima, nakon 75 minuta igre posjed lopte je 50:50, i Slaven i Dinamo imaju po tri udarca u okvir gola. Kiša je počela lijevati, klasični prolom oblaka, a tribine se polako prazne. Šteta zbog nevremena jer je utakmica bila otvorena i zanimljiva.

Petković se u 79. mnuti okušao iz daljine, no Filipović brani prizeman udarac. Dinamo se povlači, a Slaven pokušava probiti Dinamovu obranu. U 89. Moro zabija za 0:3. Nowak šalje lošu loptu u sredinu, Dinamo krade. Majer uzima na lijevoj stran i vidi samog Mora. Ovaj s vrha kaznenog prostora cilja u nebranjeni dio mreže za 0:3.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:3 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 3000. Sudac: Matoc (Zaprešić). Pomoćni: Pataki (Đakovo) i Zobenica (Velika Gorica). ŽUTI KARTONI: Božić, Glavčić, Radivojević, Lima (Slaven), Majer, Lešković (Dinamo). STRIJELCI: 0:1 Petković (4), 0:2 Atiemwen (38), 0:3 Moro (89).

SLAVEN BELUPO (4-5-1): Filipović – Iharoš, Nowak, Božić, Radivojević (od 82. Goda) – Paracki, Čanađija, Puclin (od 56. Bogojević), Glavčić, Delić – Ejupi (od 75. Lima). TRENER: Sertić.

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Stojanović, Perić, Lešković (Od 67. Dilaver), Šitum – Moro – Atiemwen, Majer, Gojak (od 69. Ademi), Marin (od 77. Baturina) – Petković. TRENER: Bjelica.

IGRAČ UTAKMICE: Petković (Dinamo).