Slaven golom Lime nakon devet godina srušio Rijeku

Slaven Belupo je večeras odigrao odličnu utakmicu te je nakon dugih devet godina uspio pobijediti Rijeku u prvenstvenoj utakmici. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mateus Lima u 28. minuti.

Rijeka je bila veliki favorit za pobjedu u Koprivnici, no dočekao ju je motivirani Slaven. Na premijeri Tomislava Stipića u listopadu prošle godine Rijeka je pobijedila s 2:1 u Koprivnici, sad je taj ‘dug’ vraćen.

Slavenov vratar Antonijo Ježina obranio je nekoliko teških udaraca suparničkih igrača te je zaslužio čestitke za prikazano, no svi su domaći nogometaši pružili maksimum i na kraju zasluženo slavili.

Pobjednika je presudio taj jedan gol. Asistent je bio Goda, a strijelac Lima. U završnim minutama bilo je puno nervoze, u središte zbivanja svojim se odlukama stavio i sudac Matoc koji je dijelio kartone ‘šakom i kapom’. Rijeka je sve bacila u napad, ali nije se spasila od poraza te nastavlja borbu za drugo mjesto.

Ovom pobjedom Farmaceuti su se vjerojatno riješili svih briga oko opstanka u ligi.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:0 (1:0)

SLAVEN BELUPO (3-1-4-2): Ježina – Božić, Paracki, Zirdum – Bačelić Grgić – Lulić, Jeffren (od 86. Međimorec), Glavčić (od 90. M. Čovo), Goda – Lima (d 78. Havelka), Krstanović (od 87. Šego).

TRENER: Tomislav Stipić.

RIJEKA (3-4-2-1): Pandur – Escoval, Velkovski, Galović (od 72. Yateke)– Braut, Halilović, Lepinjica (od 46. Murić), Gorgon (od 65. Raspopović) – Andrijašević (od 65. Pavičić), Lončar (od 84. Pires) – Čolak.

TRENER: Simon Rožman.

STRIJELAC: 1:0 Lima (28).