SLAVEN – HAJDUK 1:2 Farmaceuti u zadnjim minutama ispustili sve bodove, Jurić i Tudor šokirali

Bila je ovo utakmica visokog rizika, zbog dolaska 800 pripadnika Torcide angažirano je "brdo" policije i zaštitara

Autor: podravski.hr — 09.03.2019. / 16:50 Sport

Nikola Wolf / Slaven i Hajduk pružili su zanimljivu nogometnu partiju

Farmaceuti su u 24. kolu Prve HNL kod kuće na Apašu dočekali splitski Hajduk. Sertićevi puleni uoči utakmice taborili su na sedmom, a nogometaši Siniše Oreščanina na šestom mjestu s 12 bodova prednosti.

Bila je to utakmica visokog rizika, no samo van terena, angažirani su bili deseci pripadnika interventne i redovne policije, brojni zaštitari i vatrogasci. Splitske Bile došlo je pratiti oko 800 najvatrenijih navijača, pripadnika Torcide. Incidenata uoči utakmice koliko znamo nije bilo, no iz neslužbenih izvora doznajemo kako ih je nekoliko “palo” na ulasku s nedopuštenim navijačkim rekvizitima poput palica.

Susret dvojice trenera: Oreščanin i Sertić

Trener Sertić nije mogao računati na kartonirane Šarliju, Bačelića Grgića, Godu i Čanađiju, dok su Doležal i Krstanović još nezaliječeni. Hajduk nije pak mogao računati na opasnog Hamzu i Lopeza. Za Slaven su zbog izostanaka morali početi Jajalo i Zirdum, a Sertić je promijenio formaciju u 3-5-2.

Prvih 15-ak minuta Hajduk je imao laganu inicijativu, no i Slaven je prijetio ponajviše po desnoj strani. Međutim, nije bilo izglednih prilika. Lijepo je bilo doduše slušati probuđenu koprivničku publiku koja je negodovala na neke sporne sudačke odluke. Prvi konkretniji udarac prema vratima Hajduka bio je onaj Jelića u 16. minuti na ubacivanje Delića. Nažalost lopta je otišla visoko iznad gola. Slaven preuzima inicijativu. Puclin u 19. minuti dvaput puca iz daljine no oba puta izravno u ruke Posavcu. U 22. kontra Hajduka, Bradarić je centrirao no Jairo nije iskontrolirao loptu i na kraju je završila u gol-autu.

U 26. minuti možda i najbolja prilika za Slaven. Puclin dodaje Deliću, ovaj ulazi u kazneni prostor i ubacuje na peterac Menalu koji je trebao pucati iz prve no prima loptu, a ona se odbija van igre. Dvije minute kasnije odličan udarac Jaira u sam kut no Filipović je na mjestu. Do kraja prvog dijela nije bilo izglednih prilika, obje momčadi dosta su griješile u sredini, dok su napadi bili u bloku.

U 54. minuti Menalo je izborio slobodan udarac na 18 metara po sredini. Da je bio konkretniji mogao je ući s loptom u kazneni prostor jer je imao prednost. Namjestio se na izvođenje no zaletio se Jajalo i lijevom opalio izravno u živi zid. Minutu kasnije Delić ulazi u kazneni prostor, Juranović ga kao zadnji igrač ruši, a sudac Jović pokazuje na bijelu točku i izravni crveni karton Hajdukovu igraču. Jelić je siguran s bijele točke i to je 1:0 za Slaven.

U 66. minuti Menalo je trebao matirati Hajduka. Slaven je povukao kontru, Jelić ubacio samom Menalu na 10 metara, a ovaj neometan ne pogađa loptu najbolje i ona se otkotrljala u gol-aut. Kakva prilika! Zirdum minutu kasnije radi faul u svojoj polovici, sudac Jović je nemilosrdan i daje mu drugi žuti i šalje van. Obje momčadi sad su brojčano izjednačene. Zakuhalo se u 75. minuti uz aut liniju, zakačili su se rezervni igrači oba kluba na zagrijavanju, a Torcida je igrače obasula upaljačima, doletjela je i palica od bubnjeva. Žuti karton dobili su Bongongui i Tahiraj.

U 89. šok za domaće navijače. Pomoćni sudac maše faul na Limi, glavni sudac odmahuje, a Hajduk kreće u napad. Hajdukovac Delić ubacuje visoku loptu na drugu vratnicu, Jurić je nadskočio Karamarka i glavom pogodio suprotni kut za 1:1. Sljedeću minutu novi šok. Ponovno ubacivanje, sada s druge strane, najviši je na drugoj vratnici bio Tudor i zatresao mrežu za pobjedu Hajduka 1:2.

U sljedećem, 25. kolu Farmaceuti gostuju kod Lokomotive. Utakmica se igra u subotu 16. ožujka u 15 sati. (ib)

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:2 (0:0)

SLAVEN (3-5-2): Filipović – Nowak, Međimorec, Zirdum – Bogojević, Vidović, Jajalo, Puclin (od 90. Plantak), Delić – Menalo (od 81. Karamarko), Jelić (od 70. Lima). TRENER: Sertić.

HAJDUK (4-3-1-2): Posavec – Juranović, Ismajli, Svatok (od 85. Delić), Bradarić – Jradi, Nejašmić, Palaversa (od 68. Jurić) – Caktaš – Gyurcso (od 60. Tudor), Jairo. TRENER: Oreščanin.

KOPRIVNICA – Gradski stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 2500. SUDAC: Jović (Zagreb). POMOĆNI: Krmar (Zagreb) i Ambrinac (Zagreb). ČETVRTI: Vučković (Zagreb). DELEGAT: Kolesarić (Osijek).

STRIJELCI: 1:0 Jelić (57, 11m), 1:1 Jurić (89), 1:2 Tudor (90+).

ŽUTI KARTONI: Zirdum, Međimorec, Bogojević (Slaven), Ismajli, Jradi, Caktaš (Hajduk).

ISKLJUČENJE: Zirdum (Slaven), Juranović (Hajduk).

IGRAČ UTAKMICE: Tudor (Hajduk).