Slaven igrao, Gorica iskoristila poklone i otišla kući s tri boda

Na Apašu je odigrana prva utakmica 15. kola Prve HNL. Slaven Belupo ugostio je Goricu, a trener Zekić i ovaj je put krenuo u sada već ustaljenoj 4-3-3 formaciji s određenim varijantama u fazi, prije svega obrane. Ispred Čovića je bila četvorka Utin, Soldo, van Bruggen, Bogojević, u sredini Marina, Caimacov i Zvonarek i naprijed Laušić, Zapata i Krstanović. Ni ovu utakmicu strateg Farmaceuta nije mogao računati na inače standardne, stopera Božića i all-round igrača Grgića, kao ni na sve boljeg veznjaka Kvržića.

Glavni sudac utakmice bio je Dario Kulušić iz Šibenika kojem su asistirali Alen jakšić (Solin), Vice Vidović (Solin) i Jakov Titlić (Potravlje) dok se u VAR sobi bili Bel i Grgić iz Osijeka. Delegat susreta bio je Dalibor Kajinić (Požega), a suce je nadgledao Šime Vukić (Rijeka). Uoči susreta Krstanović je primio prigodan poklon kluba za svoj 300. nastup u HNL-u.

Slaven je Goricu dočekao na pretposljedenjem mjestu koje mu garantira ostanak u ligi i nakon vrlo važne pobjede na domaćem terenu protiv Hajduka. Goričani s druge strane drže sredinu ljestivice i prije susreta imali su osam bodova više od domaćina. Trener Rendulić za dvoboj sa Slavenom odabrao je gotovo pa standardnih 11, na vratima Kotarski pa redom Doka, Jovičić, Krizmanić, Keita, Babec, Sarić, Delfi, Kalik, Fruk i Dieye. Koprivnički “krvnik”, davni Slavenaš Dvorneković i ovaj je susret i priliku čekao s klupe. U najavi, ova utakmica nije baš garantirala neku nogometnu raskoš jer u zadnjih sedam susreta ove dvije momčadi postignuto je samo sedam golova.

Zapata je prvi put zapucao u 6. minuti s 20-ak metara no izravno u golmana. Slaven je preuzeo inicijativu, no bez konkretnijih prilika u polovici Gorice. Ipak Gorica je imala dvije odlične šanse u 26. U prvoj Dieye iz blizine šalje loptu u gol aut, a u drugoj isti igrač prizemno Čoviću u ruke.

Uslijedilo je razdoblje bez prilika, sve do 40. minute kad je Krstanović pokušao s 20-ak metara ljevicom no bilo je to preslabo da bi gostujući vratar morao strahovati. Zato je Laušić u 43. nekako uspio ugurati u mrežu za 1:0. Ušao je iz drugog plana u kazneni prostor, Zvonarek mu gurnuo, a friški mladi reprezentativac ljevicom smireno pospremio u mrežu. Čini se kako je na putu nekoga dirala pa je dodatno otežala golmanu Gorice.

Slavlje je bilo kratko, Gorica u 45. izvodi korner, Kalik je sam na prvoj te glavom skreće loptu u suprotnu malu mrežicu. Obrana Slavena opet je spavala, a ovaj put loša reakcija i Čovića. 1:1.

U nastavku susreta otvorila se igra s obje strane. U prvih desetak minuta bilo je zanimljivo, međutim i jedni i drugi griješe u završnici. U 59. odlično se oslobodio Laušić, gurnuo kroz noge braniču Gorice, no loše je pucao, špicom, a vratar Kotarski odbio u korner. U sljedećoj akciji Krstanović je iskosa sebično opalio po golu, a imao je slobodnog suigrača.

Kalik je u 62. kaznio, iz kontre, u trku je postavio glavu i zakucao ju u mrežu za 1:2.

Slaven je krenuo va banque, u 74. Hadžić nakon ulaska s klupe glavom pogađa gredu na centaršut Bogojevića. Pet minuta kasnije tukao je i Bogojević, a Kotarski i ovaj put na mjestu. Zirdum je u zadnjim trenucima imao priliku glavom no lopta je otišla pored gola. Rezultat se nažalost više nije mijenjao.

Sljedeće 16. kolo Slaven igra u gostima 19. studenoga kod glavnog konkurenta s dna tablice Hrvatskog dragovoljca. U međuvremenu nova reprezentativna stanka i prilika za malo osvježenja, povratak ozlijeđenih te mini-pripreme za jednu od najvažnijih utakmica u ovom dijelu sezone.