Slaven igrao i stvarao prilike, Rijeka zabila iz zaleđa i odbijanca

Slaven Belupo, unatoč boljoj igri ostao je bez bodova protiv favorizirane Rijeke na svom Apašu. Igrači novog trenera Tomislava Stipića borili su se svih 90 minuta, i imali sve u svojim “nogama” protiv Riječana koji nisu imali odgovor na igru domaćina. Završilo je 1:2 i to zbog jedne pogreške nakon centaršuta i gola iz čistog zaleđa.

Treneri Rožman i Stipić

Trener Slavena Tomislav Stipić po prvi put je i službeno na klupi otkako je zamijenio Sertića i svi smo s nestrpljenjem očekivali s kojom će formacijom i igračima krenuti. Odlučio se na 3-4-1-2. Na vratima je bio Ježina, a stoperi Paracki, Božić i Mikulić, u vezi Bogojević, Glavčić, Puclin i Radivojević, iza napadača Jajalo, a napadu Lima i Krstanović. Koliko mu znači Paracki govori i činjenica da mu je dao kapetansku traku i pomaknuo ga na stopera.

Slaven je krenuo odlično. Rijeka je pokušavala, ali nije imala rješenja za Slavenovu formaciju. Farmaceuti su polako pritiskali i čekali kontre. Domaći su navijači imali razlog za slavlje u 14. minuti. Krstanović je osvojio loptu na 30-ak metara u polovici Rijeke. Zagradio se i produžio na bok Bogojeviću. Ovaj je odlično centrirao, Radivojević ispratio akciju i s druge vratnice pospremio loptu u mrežu pored nemoćnog Prskala za 1:0 Slavena.

Slavlje Radivojevića nakon gola

Slaven je prepustio terensku inicijativu Rijeki, no gosti ne pronalaze put do gola domaćina. U 31. minuti iz još jedne kontre Koprivničanci su opasno priprijetili, no nedostajalo je sreće u napadu. Radivojević je krenuo s loptom, uposlio Limu koji se oslobađa braniča i centrira u peterac. Lopta je prošla pored nekoliko nogu, no na kraju su Riječani riješili opasnost.

Lima je odigrao odlično prvo poluvrijeme

Lima je u 37. minuti ostao sam jedan na jedan s braničem i uspio je čak i uputiti udarac iskosa, a Prskalo u padu obranio loptu koja je išla u gol. Minutu kasnije Lončar je uputio prvi udarac za Rijeku. Našao se u 16 metara no iskosa, a Ježina je izbio u korner. Puclin je u 43. minuti pokrenuo kontru i u jednom trenutku je bilo četiri Farmaceuta na tri Riječana no Puclin je odabrao krivog suigrača za dodavanje i gosti su nam umalo zapaprili iz kontre. Puljić se okušao s 18 metara, a lopta je prohujala pored vratnice. Bogojević je trenutak prije sučevog zvižduka opalio iskosa s 20-ak metara, no lopta je prošla malo iznad vratnice.

I u nastavku Slaven se drži plana. Rijeka pokušava kroz sredinu no ne ide. Paracki odlično igra na poziciji libera i kad Slaven izlazi, Paracki je nerijetko na mjestu lažnog zadnjeg veznog, što daje više prostora Farmaceutima za prelazak na tuđu polovicu. Tomečak je u 63. pokušao iznenaditi Ježinu s desne strane. Ne znamo jeli ubacivao ili pucao u gol no lopta je išla pod gredu. Ježina je na svu sreću uspio izbiti u korner.

Sudac Pejin u 63. minuti izmislio je faul za Rijeku na 20-ak metara po sredini. Na sreću Lončar je bio neprecizan. Slavenov trener Stipić mijenja Glavčića i uvodi Zirduma. Rijeka je počela gospodariti sredinom pa je Stipić vjerojatno pokušao nešto promijeniti s iskusnim Parackim kojeg je povukao u vezu, a Zirduma u obranu.

Krstanović je u 73. minuti mogao olakšati suigračima no nije se najbolje snašao. Rijeka je izgubila loptu obrani i Krstanović je bio sam jedan na jedan, no iskosa pa mu je vratar zatvorio kut. No u 74. minuti Tomečak i Gorgon su razveselili gostujuće navijače. Tomečak je ubacio, tri Slavenaša su čuvala jednog Riječanina, a Gorgon je ostao sam na 10 metara. Samo je postavio nogu i pospremio loptu iza Ježine za 1:1. Gol je postignut, čini se, iz čistog zaleđa.

Ulazi Delić, izlazi Lima. U 80. minuti Bogojević još jednom je uputio udarac iz daljine, malo iskosa s desne strane, a lopta je prošla blizu suprotne vratnice. Bogojević je u 82. odlično uposlio Krstanovića na drugoj vratnici no iskusni napadač uspio je tek okrznuti loptu i Prskalo ju je obranio. Acosty je u 90. minuti pogodio za 1:2 nakon centaršuta Rijeke. Ježina je prvu loptu boksao i ona je pala na noge napadaču Rijeke. Pucao je iz prve, a lopta kroz šumu nogu prošla do mreže. Ušao je i Ejupi, no ostalo je premalo vremena za izjednačenje.

U sljedećem 13. kolu Slaven gostuje na Poljudu kod Hajduka. Utakmica se igra u subotu 26. listopada u 15 sati.