SLAVEN – INTER 0:1 Farmaceuti zakomplicirali život, Serderov kaznio brojne promašaje

Trener Sertić nije mogao računati na kartoniranog Godu, ali i ozlijeđene Krstanovića, Doležala i Bongonguija

Autor: podravski.hr — 23.02.2019. / 16:48 Sport

Nikola Wolf / Serderov je šokirao Slavenaše u 67. minuti

Nogometaši Slaven Belupa već su zaboravili neugodan poraz kod zagrebačkog Dinama (3:0) te su se okrenuli svom izravnom konkurentu u donjem dijelu ljestvice, zaprešićkom Interu. Bila je to utakmica 22. kola Prve HNL u kojoj je sedmoplasirani Slaven na domaćem Apašu ugostio osmoplasiranog Diva iz Predgrađa. Razlika je do utakmice bila samo tri boda u korist Koprivničanaca, dok Interu za vrat puše pretposljednja Istra s dva boda manje.

Susret starih znanaca trenera Sertića i Toplaka

Trener Sertić nije mogao računati na kartoniranog Godu, ali i ozlijeđene Krstanovića, Limu, Doležala i Bongonguija. Na klupi je svoju priliku čekao i mladi Bogojević, čije je mjesto popunio Puclin. Nakon poraza od Dinama, na klupu je preselio i stoper Međimorec, a na njegovo mjesto vratio se Nowak. Nažalost bila je ovo utakmica s ponajmanjim brojem gledatelja, svega njih 300, koji su došli bodriti svoj klub.

Na tribinama Apaša tek 300-tinjak gledatelja

U prvih deset minuta prilično otvorena utakmica s obje strane. Šteta da u 10. minuti nitko nije pratio odličan centaršut Delića s lijeve strane. U 14. minuti solo prodor Menala. Primio je loptu na lijevoj strani, nanizao trojicu Interovaca i iz teške pozicije pucao prizemno, no vratar Matković teškom mukom izbija u korner. Menalo je bio u prilici i tri minute kasnije no nije dobro reagirao na ubačaj Puclina. Pravo malo čudo izveo je Matković u 25. kad se ispružio i vrhom prstiju skinuo udarac Vidovića iz blizine. Spasio je siguran gol. Slaven je puno bolji, a u 27. u prilici je bio opet Menalo no predugo je čekao i naišao na blok te iznudio tek korner.

Probudili su se igrači Intera i malo oslobodili pritiska Slavena. No, osim dva dalekometna udarca nisu bili opasni. Jedan je odletio nebu pod oblake, a drugi ravno u ruke Filipoviću. U 43. minuti Tatomirović je u svom kaznenom prostoru igrao rukom na jednu odbijenu loptu no sudac Gabrilo nije smatrao da je to dovoljno za penal. Pravo je čudo kako su gosti na odmor otišli prazne mreže.

Farmaceuti su imali prvu priliku u nastavku. U 48. minuti Jelić se okušao iz slobodnjaka s 22-23 metra no pogodio je živi zid. Traljav udarac. Inter se ponovno otvorio, a Slaven ne može uspostaviti kontrolu lopte. Prošlo je 20 minuta drugog dijela, a Slaven nije opasan. Sertić uvodi Mendyja umjesto indisponiranog Jelića. Najbolju priliku Inter je imao u 67. minuti. Muhar je utrčao u kazneni prostor na jedan opasan centaršut no nije se dobro snašao i lopta je prošla pored vrata. No, zato su kaznili domaćine minutu kasnije.

Serderov je primio loptu na desnoj strani kod aut linije, prošao trojicu Slavenaša, ušao iskosa u kazneni prostor i pored letargičnog Šarlije pogodio ljevicom suprotan kut za 0:1. Šarlija nije ni pokušao ući u blok.

Serderov je mogao pogoditi i u 74. da je bolje gađao. Lopta je preletjela Delića i došla ravno u noge strijelcu ranijeg gola. No, gađao je prvu vratnicu koju je pokrio Filipović i lopta je završila u njegovim rukama. U nastavku gledamo neki drugi Inter, i nažalost, neki drugi Slaven. Nevjerojatno je da Slaven nema nikog da s 22 metra puca po golu. Naime, imali su slobodnjak po sredini gola i Bačelić Grgić je išao dodavati Čanađiji kojeg je to iznenadilo.

Minutu kasnije Rak je za Inter opalio s 20-ak metara, no Filipović je bio na mjestu. Bačelić Grgić uzvratio je na drugoj strani no Matković paradom izbija u korner. Do kraja nije bilo više prilika. Farmaeuti su si prilično zakomplicirali život ovim neočekivanim porazom.

U sljedećem 23. kolu Slaven Belupo gostuje u Osijeku. Utakmica se igra u nedjelju 3. ožujka u 17.30 sati, na Gradskom vrtu. (ib)

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 0:1 (0:o)

KOPRIVNICA – Gradski stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 300. SUDAC: Gabrilo (Split). POMOĆNI: Pepur (Split) i Jakšić (Solin). ČETVRTI: Titlić (Hrvace). DELEGAT: Čalić (Marčana).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Bačelić Grgić, Čanađija, Vidović (od 83. Mladen) – Puclin ( od 76. Bogojević), Jelić (od 65. Mendy), Menalo. TRENER: Sertić.

INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Matković – Bosec, Tatomirović, Čeliković, Valentić – Muhar, Postonjski – Čulina (od 89. Ajayi), Rak, Serderov (od 87. Luštica) – Kaluđerović (od 59. Mišković). TRENER: Toplak.

STRIJELCI: 0:1 Serderov (67).

ŽUTI KARTONI: Postonjski (Inter).

IGRAČ UTAKMICE: Matković (Inter).