SLAVEN – ISTRA Farmaceuti nadigrali Puležane i upisali drugu pobjedu nakon deset kola

Nasreću, gosti nisu bili do kraja raspoloženi niti su imali odgovor na igru domaćina, pa su Farmaceuti zasluženo upisali tri boda

Autor: podravski.hr — 06.10.2018. / 20:48 Sport

Bogojevićev šut obranio je vratar Čondrić

Po prikazanoj igri i prilikama Slaven je trebao završiti s najmanje tri ili četiri gola prednosti, no pobjedi se ne gleda u zube. Prilike su se redale, pogotovo u prvome dijelu, dok je u drugom Slaven prepustio gostima terensku inicijativu. Nasreću, gosti nisu bili do kraja raspoloženi niti su imali odgovor na igru domaćina, pa su Farmaceuti zasluženo upisali tri boda. I to nakon mjesec dana “pobjedničke suše” i Intera koji je pao u Koprivnici (2:1).

Četvrtina sezone bila je iza nas. Slaven Belupo u 10. kolu ugostio je na koprivničkom Apašu momčad Istre 1961 s kojom je u prvom kolu u Puli igrao 1:1. Do utakmice Slaven je bio na sedmom mjestu s devet bodova, koje je zaslužio nakon jedne pobjede i rekordnih šest neodlučenih rezultata i dva poraza.

Na utakmicu je došla i Ivkovićeva supruga, bivši model Tihana u pratnji starije kćerke Lune

Slaven već neko vrijeme ne može računati na Godu i Aparicija zbog ozljeda, a uoči Istre priključio im se i oboljeli Musa, dok je Međimorec “na hlađenju” zbog javnih opomena. Ivković je u igru od prve minute ubacio Nowaka te Karamarka koji su uglavnom ulazili s klupe. Karamarko je krenuo na desnom stoperu, a Nowak na liberu. Gosti su pak koristili sve ne bi li dobili ovu utakmicu pa su tako angažirali i dvojicu Španjolaca koji su s tribine gledali razvoj situacija na terenu i dojavljivali svojoj klupi kako postaviti igru.

TIJEK UTAKMICE

1′ – Čim je sudac označio početak susreta krenula je kiša i natjerala gledatelje pod natkriveni dio tribine.

6′ – Gužva u kaznenom prostoru Istre nakon kornera Gordane. Ničiju loptu na kraju su izbili gosti.

8′ – GOOOL!!! Vidović je pogodio za 1:0. Delić je probio po lijevoj, uputio prizemni centaršut Jeliću no ovaj nije stigao. Na drugoj vratnici loptu je dočekao Bogojević koji nesebično dodaje u sredinu za samog Vidovića. Veznjak Slavena ovo nije mogao fulati.

Vidović je zabio za vodstvo od 1:0

9′ – Mierez je zakuhao na drugoj strani i ubacio za Sanea, no nasreću po Slaven Marković je bio brži na lopti.

11′ – Trener gostiju Torres zakačio se s klupom Slavena, tko zna zašto, pa mu je Ivković na tečnom španjolskom odbrusio da “zašuti i vodi svoju brigu”. Razgovarali su oni tako dobrih minutu vremena.

14′ – Kakva šansa za Slaven. Jelić je majstorski proigrao Bogojevića i izbacio stopera Istre. Bogi je ušao u kazneni prostor i odlučio se na udarac iskosa iako je imao opcija u sredini za dodavanje. Vratar Čondrić zatvorio je bliži kut i otklonio opasnost.

21′ – Bogojević je ponovno radio dar-mar na desnoj strani. Ovaj put s desne je oštro centrirao u sredinu kaznenog prostora gdje je natrčao Gordana i opalio jako, ali nekoliko desetaka centimetara iznad grede.

30′ – Gordana je postavio glavu na oštru loptu Bongonguija no nije uspio dobro naciljati pa se lopta od glave odbila u travu i potom iznad vratnice.

45′ – Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika, tek lagana inicijativa Istre, ali jalovo. Nisu uspjeli uputiti udarac prema vratima Markovića.

46′ – Nema promjena nakon izlaska iz svlačionica. Treneri su na teren poslali momčadi s početka utakmice.

50′ – Opasno je plesao Slaven u ovim trenucima. Sane je centrirao, a Karamarko u zadnji tren iskočio ispred Miereza i glavom izbio loptu u korner. Isti je igrač i nakon ubačaja iz kuta skočio no lopta je prošla pored vratnice.

52′ – Vidović je igrao rukom, nehotice, na 2o metara od gola. Grujević je izveo udarac no lopta je završila u živom zidu. Slaven u ovim trenucima prepušta inicijativu protivniku i čeka kontre. U dosadašnjem dijelu prvenstva to se nije pokazalo najsretnijim rješenjem. Nadamo se da će se to promijeniti.

59′ – Uf. Bongongui je dobro opleo po Mierezu u svom kaznenom prostoru. Ovaj je pao, no sudac Bel nije se oglasio. Gosti se nisu bunili pa vjerujemo da je dobro odlučio.

66′ – GOOOOL!!! Mendyyyyy 2:0!!! Puclin je brzo izveo slobodan udarac na sredini terena. Mendy je pobjegao stoperima koji se nisu nadali i napadač Slavena izbio je sam ispred Čondrića. Lijevom nogom lijepo je pospremio loptu u suprotni kut za povećanje vodstva.

75′ – Šok. Ipak su gosti iznenadili Slaven. Sane je odlično petom proigrao Perića Komšića koji je pobjegao zaspaloj obrani Farmaceuta. Izbio je sam pred Markovića koji nije mogao obraniti udarac u suprotan kut. 2:1.

80′ – Slaven je imao sreću. Grujević je uputio visoku loptu na suprotnu vratnicu. Rodriguez je bio sam samcat no iz male blizine loptu je udario pored gola. Sva sreća da nije pogodio okvir jer Marković bi bio nemoćan.

85′ – Igra se preselila debelo u prostor Slavena i sve se svodilo na “moli Boga da ne zabiju”.

90′ – Nasreću nisu, ali… GOOOL!!! Mendy skače na visoku loptu nakon jedne kontre domaćina i prosljeđuje do Bačelić Grgića, a ovaj mirno šalje u suprotan kut za 3:1.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:1 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. GLEDATELJA: 600. SUDAC: Bel (Osijek). POMOĆNI: Pataki i Novosel. ČETVRTI: Matić. DELEGAT: Grba Samoborski (Strmec).

SLAVEN BELUPO (3-4-3): Marković 6.5 – Karamarko 6.5, Nowak 6.5, Šarlija 6.5 – Bogojević 7, Vidović 6.5, Puclin 6, Delić 6.5 – Bongongui 6 (od 90. Lima Cruz), Jelić 6 (od 60. Mendy 7), Gordana 6.5 (od 65. Bačelić Grgić). TRENER: Ivković.

ISTRA 1961: (4-3-3): Čondrić 6 – Grujević 6, Rufati 6, Bosančić 6, Rubić 6 (od 84. Traore) – Segado 6, Obeng 6, Ivančić 6 (od 71. Perić Komšić) – Sane 6.5, Mierez 6.5, Rodriguez 6. TRENER: Torres.

ŽUTI KARTONI: Bogojević, Gordana (Slaven), Segado, Mierez (Istra).

STRIJELCI: 1:0 Vidović (8), 2:0 Mendy (66), 2:1 Perić Komšić (75), 3:1 Bačelić Grgić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Mendy (Slaven B.).