Slaven na gostovanju srušio Goricu i upisao prvu pobjedu nakon dva i pol mjeseca

Slaven Belupo je osvojio sva tri boda na gostovanju kod trećeplasirane Gorice! Farmaceuti su prikazali još jednu vrlo dobru predstavu, no za razliku od nekih ranijih nastupa ovaj put su nagrađeni s pobjedom koju su čekali još od 29. siječnja kad su u Koprivnici svladali Varaždin. Za trijumf u Gorici i prekid niza od 11 ligaških nastupa bez pobjede bio je dovoljan jedan pogodak kojeg je postigao Törles Knöll.

Domaćin je u utakmicu ušao bez nekolicine standardnih prvotimaca zbog ozljeda i bolesti, među njima su bili i Lovrić i Kalik. Gostujući trener Stipić krenuo je s Apauom na desnom bočnom, no kako nije bilo Lovrića kojeg je trebao čuvati, sredinom prvog dijela zamijenio ga je Bogojević. U početnoj postavi bio je i oporavljeni Bačelić Grgić.

Farmaceuti su imali dvije velike prilike u otvaranju susreta. U 6. minuti Krstanović je servirao idealnu priliku Knöllu koji je promašio okvir gola s pet metara. Minutu kasnije Krstanović pogađa vratnicu. Gorica je u 28. minuti zaprijetila preko Špikića, ali je Filipović obranio.

Dobra prilika za goste u 36. minuti, Glavčić je poslužio Lulića koji je tukao pored gola. Poveo je Slaven u 39. minuti. Paracki je dugom loptom pogodio Knölla u donji dio leđa, a njemački napadač se odlično snašao, prevario Krizmanića i slabijom, desnom nogom pogodio suprotni kut za 0:1.

U nastavku je Gorica nastojala izjednačiti, ali se Slaven uspješno branio. Najbolju je priliku propustio Mudrinski u 85. minuti, s pet metara promašio je okvir FIlipovićevih vratiju.

Ovom pobjedom Slaven se odmaknuo od borbe za opstanak te je posljednjoj Lokomotivi pobjegao na 10 bodova prednosti.