SLAVEN – OSIJEK 0:2 Slavonci s ‘pola gasa’ nanijeli poraz Ivkoviću, ima li kraja našim mukama

Pitanje je što radi vodstvo kluba sa "svojom igračkom" koja bezglavo luta bespućima hrvatske lige? Ne zamaraju se

Autor: podravski.hr — 10.11.2018. / 16:48 Sport

Nikola Wolf / Doležal nije stigao na loptu, vratar Malenica bio je pravovremen

Dugo smo, s razlogom, kritizirali trenera Ivkovića no utakmica s Osijekom nam je ipak malo otvorila oči. Šire. Nije Ivković kriv što ima sve vrijeme svijeta u Miškininoj. Pitanje je što radi vodstvo kluba sa “svojom igračkom” koja bezglavo luta bespućima hrvatske lige? Ne zamaraju se. Zašto je onda čudno što sve više gledatelja revoltirano napušta stadion prije kraja utakmice, a mnogi od njih ne žele više ni doći na utakmicu. Slaven nema igru, očito ni stručnu ni igračku kvalitetu. Gol mogu zabiti samo slučajno. Pogreškom protivnika.

Vidović, Šarlija, Bogojević, Mendy, Bongongui… Na njih nije mogao računati trener Ivković u 14. kolu HT Prve HNL protiv Osijeka, koji je u Koprivnicu došao po sva tri boda. Dok su prva trojica na hlađenju zbog kartona, a Bongongui odmara zbog ozljede iz Kupa, prava je nepoznanica zašto u sastavu nije bilo Mendyja. Tko zna, možda se nekome zamjerio ovaj stasiti napadač koji je u dvije utakmice spasio Slaven poraza.

Na Apašu je bilo tek 800-tinjak gledatelja

Baš kao i odlični vratar Marković koji je maknut na klupu zbog jedne pogreške protiv Dinama. Do tog kiksa barem je nekoliko puta darovao bod svojoj momčadi i “život” Ivkoviću na klupi Slavena. No, koga briga. Neke kiksere koji su skrivili “ohoho” golova očito se ne smije dirati. Dodajmo i da je i jedini Slavenov razigravač Gordana bio “van” sastava i čekao svoju priliku s klupe.

Susret trenera: Zekić i Ivković u zagrljaju

Prvu priliku vidjeli smo u 17. minuti. Delić i Puclin kombinirali su uz lijevu korner zastavicu. Delić je uputio centaršut na Doležala, ovaj se oslobodio braniča no nije stigao do lopte. Brži je bio vratar Malenica. Sve do ove prilike utakmica je bila negledljiva. Gle čuda. Druga prilika dogodila se u 27. minuti za Osijek. Nakon gužve u kaznenom prostoru Slavena lopta je došla do Marića koji lijevom tuče u suprotni donji kut no lopta odlazi pored vratnice. Delić je sredinom 30-ih minuta prvog dijela bio u poluprilici za Slaven, no njegov udarac branič Osijeka odbio je u korner. Nije bila neka prilika, tek toliko da popunimo par redaka. Hajradinović se u 39. okušao s 30 metara nakon što je Marić oteo loptu Bačeliću Grgiću na sredini terena. Nije bio precizan.

Osijek je najbliže golu bio u 40. minuti. Hajradinović je izveo slobodnjak iskosa, lopta je nadletjela Slavenovu obranu i legla na glavu Škoriću. Ipak, nije dobro ciljao pa je lopta prošla tik pored vratnice. Odgovorio je Aparico u 43. minuti iz daljine. Udarac je bio silovit, ali neprecizan. Bilo je to sve od prvog dijela.

U nastavku nije bilo promjena. Treneri su očito bili zadovoljni nastupom svih prvotimaca. U 50. minuti Marić i Hajradinović uhvatili su na spavanju Slavenovu obranu, no udarac prvoga bio je preslab i Filipović je bez problema uhvatio loptu. Ivković je malo iskočio iz “okvira” i u 55. minuti uveo ofanzivnog za veznog. Gordana je zamijenio nevidljivog Aparicija. Nadamo se da će Slaven uspjeti iskombinirati prvu akciju na utakmici. I onda gol. Hajradinović nije imao veliku muku u 59. minuti kada mu je Marić podvalio odličnu loptu. Slaven je ispao u rađenju ofsajd zamke, a Osijek je iskoristio ponuđeno. 0:1. Zasluženo.

Osijek je nakon gola prepustio inicijativu Slavenu i čekao kontre. Bilo je nekoliko prilika s obje strane, no nijedna konkretna. Sve do 71. minute. Goda je iskosa centrirao, lopta je putovala prema golu, da bi je vratar Malenica krajnjim naporom izbio. Bio bi ovo siguran gol da nije reagirao. Slučajan. Ali gol.

U 79. minuti Doležal je ostao sam u kaznenom prostoru no lopta je nakon njegova udarca otišla visoko iznad gola. Slaven je u ovim trenucima bolji, a Osijek se očito zadovoljava s 0:1. Pilj je iz slobodnjaka povisio na 0:2 u 82. minuti. Kakav udarac. Filipović je bio nemoćan, samo je mogao gledati kako lopta para mrežu. Osijek je zasluženo pobijedio 0:2. (ib)

TRENER IVKOVIĆ NAKON UTAKMICE:
– Prvi dojmovi su nezadovoljavajući. Opet smo izgubili doma. Već četvrtu nismo zabili gol. Nismo iskoristili lošiji ulazak Osijeka u prvom dijelu. Drugi dio, u istom ritmu na isti način, i onda smo kažnjeni iz prve akcije. To je prelomilo utakmicu. Probali smo izmjenama, imali kontrolu utakmice, tri napadača, no gol Pilja nas je dokrajčio. Čestitam Osijeku na pobjedi. Nisam zadovoljan, ni ja ni momčad, dosadašnjim dijelom prvenstva. Nismo postigli ono što smo očekivali. Možda su očekivanja bila nerealna. Možda smo mislili da smo puno bolji nego jesmo. No, nogomet je isključivo dokazivanje na terenu. To je pokazala i današnja utakmica. Na koga se može računati, a na koga ne. Problem je što igramo sa strahom. Previše je tu paseva i lopti u širinu. Igramo presporo. Naravno da mogu to unaprijediti i hoću. Mendy nije bio u zapisniku zbog načina rada i njegovog nepoštivanja ekipe u određenim fazama utakmice.

ZORAN ZEKIĆ, TRENER OSIJEKA:

– Na poluvremenu sam dečkima nešto objasnio kako treba igrati. Hvala Bogu stabilizirali smo se u nastavku, dobili igru i zabili gol iz lijepe akcije. Slaven je potom stiskao, nije nas kaznio, a mi smo onda zabili. To je to. Nama prvenstvo tek počinje, nadam se da će se svi ozlijeđeni i bolesni brzo vratiti da budemo što kompletniji. Ne moramo svaku utakmicu igrati maestralno. Danas smo igrali pragmatično, znali koji nam je cilj i to smo napravili.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. GLEDATELJA: 800. SUDAC: Duje Strukan (Split). POMOĆNI: Križarić i Jakšić. DELEGAT: Željko Ukić (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (3-5-1-1): Filipović 5.5 – Nowak 5 (od 61. Goda 5), Međimorec 5, Musa 5 – Karamarko 5, Aparicio 5 (od 55. Gordana 5), Bačelić Grgić 5, Puclin 5, Delić 5  (od 80. Jelić) – Doležal 5 – Lima 5. TRENER: Ivković.

OSIJEK (4-3-3): Malenica 6 – Grgić 6, Guti 6, Škorić 6.5, Janža 6 – Ćavar 6, Mudražija 6 (od 90. Pervan), Kamenar 6 (od 77. Pilj 6.5) – Hajradinović 7, Marić 6.5 Boban 6 (od 85. Štrkalj). TRENER: Zekić.

ŽUTI KARTONI: Hajradinović (Osijek).

STRIJELCI: 0:1 Hajradinović (59), 0:2 Pilj (82).

IGRAČ UTAKMICE: Hajradinović, Ćavar (Osijek).