Slaven pao kod Intera (3:1), slijedi domaći okršaj s Goricom

Nakon dvotjedne pauze zbog reprezentativnih utakmica Slaven Belupo u 8. je kolu gostovao u Zaprešiću kod Intera. Domaćin, pretposljednji na ljestvici, u sedam je kola uspio skupiti tek tri boda u tri remija, dok su Farmaceuti imali četiri boda više.

Trener Sertić, nakon poraza od Lokomotive (6:1) u posljednjem kolu, malo je promiješao momčad. Umjesto Filipovića na vratima je po prvi put bio Ježina, u zadnjoj liniji Zirdum, Nowak i Mikulić, u vezi Karamarko, Glavčić, novo pojačanje, Koreanac Koh, Lulić te Delić. U napadu nije bilo Ejupija, a umjesto njega krenuo je Lima, a do njega Krstanović.

Ivan Krstanović / Foto: Cropix

Inter je od početka imao laganu inicijativu i loptu u nogama, no u prvih 30 minuta jedino što vrijedi izdvojiti je tek oštar centaršut domaćina u petercu Slavena, koji je uspješno “boksao” Ježina. Obje momčadi igraju u priličnom grču. Slaven se uspio osloboditi početnog pritiska Intera, no nema opasnosti u završnici. U 44. minuti nakon kornera Glavčića Slaven je umalo i poveo. Mikulić je bio najviši, opalio glavom, no netko od domaćih s linije zaustavlja loptu.

Matko Zirdum / Foto: Cropix

I onda u drugoj minuti nastavka 1:0 za Inter. Mlinar je ubacio u kazneni prostor, lopta je prošla iznad visokog Mikulića ravno na glavu Serderovu. Ovaj je bio precizan i iz blizine zatresao mrežu za vodstvo. Slaven je uzvratio na isti način. Glavčić je uzveo korner na prvu, Lima prebacio na drugu stativu gdje Nowak nogom iz blizine trese mrežu za 1:1.

U 87. minuti Mlinar dovodi Inter u vodstvo 2:1 nakon greške u obrani Slavena. Pobjegao je Karamarku i iz blizine svladao Ježinu. Na 3:1 i točku na i stavio je Mamut u posljednjim trenucima susreta, preciznim udarcem s 20-ak metara. Slaven je pred kraj imao gredu i odličan udarac Krstanovića iz daljine no lopta nije htjela u gol.

Sljedeću subotu 21. rujna u 16.30 sati Slaven Belupo na domaćem Apašu dočekuje momčad Gorice.