Slaven s igračem više prokockao pobjedu u zadnjoj sekundi

Trener Zekić nakon napadačkih 3-5-2 protiv Rijeke u prošlom kolu, danas je Istru u Koprivnici dočekao u nešto opreznijoj 4-5-1 formaciji, koja je povremeno transformirala u 4-3-3 (4-3-2-1).

U momčad su se vratili kartonirani Glavčić i Krstanović, dok je zbog kartona ovaj susret morao propustiti Bogojević. Nije bilo ni ozlijeđenog Božića.

Već na kraju prve minute gosti su umalo poveli. Serderov se nakon polukontre našao sam pred vratarom Slavena Čovićem no nasreću čuvar mreže Farmaceuta odlično je obranio njegov udarac i skrenuo u korner.

Istra je nastavila dominirati posjedom, no dojam je bio da je Slaven ipak bio nešto konkretniji. Prvu kakvu, takvu priliku imao je Glavčić u 26. iz slobodnog udarca iskosa. Lopta je prošla s krive strane vratnice, kao i ona u nastavku akcije nakon Zapatina voleja s druge strane.

U 37. Navarro ruši Brkovića na 17 metara. Iako je bio zadnji igrač dobio je tek žuti. Ipak VAR je sucu pomogao da promijeni odluku i isključi igrača Istre. Glavčić je opet bio neprecizan i poslao loptu pored vratnice. U zadnjim sekundama prvog dijela i Marina glavom šalje loptu iznad vratnice.

U 48. minuti penal za Slaven nakon pada Marine u kaznenom prostoru. Ovaj put nasreću nije bilo VAR-a. Krstanović je bio siguran za 1-0.

Zato je u 57. sudac poništio gol glavom Krstanoviću nakon dvojbenog prekršaja u napadu. Slaven je nastavio s pritiscima na gol Istre no lopta nije našla put do mreže.

Istra je doslovno u zadnjoj sekundi iz kornera šokirala Slaven i zabila za 1-1. Gol je glavom dao Silva.