Slaven šansa, Dinamo gol: Zekićev element iznenađenja nije uspio

Slaven nije uspio iznenaditi ni sastavom ni igrom zagrebački Dinamo u 10. kolu Prve HNL.

Zoran Zekić uoči današnjeg susreta protiv Dinama u 10. kolu Prve HNL i dalje nije mogao računati na ozlijeđenog Božića. Od prve minute, po prvi put, startao je domaći dečko Kocijan. U zadnjem redu bili su Zirdum, također Koprivničanac te van Bruggen i Goda. Na krilnim pozicijama bili su još jedan domaći kadar Bogojević i Caimacov. U veznom redu zaigrali su od prve Kocijan, Glavčić i Marina, a u vrhu napada Grgić i Krstanović. Na klupi standardno Čović. Dosta ispremiješan sastav, rekli bismo.

Trener Zoran Zekić na klupi je imao vratara Markovića, pa igrače Mlinarića, Hadžića, Monjca, Brkovića, Zapatu, Laušića, Ganžulića i Boseca. Čini se kako standardni Brković ili nije bio potpuno spreman ili se nije uklopio u taktičku zamisao Zekića te ga je namjerno čuvao za drugi dio utakmice kako bi bio što svježiji i odmorniji.

Prvu priliku za Dinamo imao je Petković u 8. minuti no nije dobro primio loptu u kaznenom prostoru. U nastavku akcije Kocijan je prilično neprecizan s 20-ak metara. Imao je Slaven priliku i iz kornera, Krstanović je bio sam no umjesto na udarac odlučio je dodati Dinamovoj obrani. Kakva prilika u 19. minuti za Slaven! Bogojević izbacuje dvojicu dodavanjem na bok, Grgić šalje povratnu na 10 metara, a Krstanović sam puca u vratara Livakovića. Čini se da nije zahvatio loptu kako je htio.

Kazna je stigla u 23. minuti. Baturina se oslobodio u kaznenom prostoru i poslao na drugu vratnicu Juriću. Nije bio pod pritiskom te gađa bliži kut za 0:1.

U 37. opet Krstanović i opet loša reakcija u kaznenom prostoru Dinama na dodavanje Bogojevića. Moglo je biti 0:2 da Čović u nastavku akcije nije dobro zatvorio kut Juriću koji je na kraju dobio samo korner. U 41. Krstanović u sličnoj prilici, ovaj put Livakovića je spasila stativa. I opet kazna.

U 43. malonogometna akcija. Petković vidi Oršića leđima okrenutog golu na 14 metara. Jedna noga, okret i iz voleja i vrhom kopačke gađa za 0:2 pored ukopanog Čovića.

U nastavku umjesto Glavčića i Caimacova ulaze Zapata i Brković. Prva prilika opet Krstanović, lijevom iz trka, no prošla je malo iznad grede. Ipak, u 50. zabio je i Petković. Ivanušec je povukao i gurnuo u priliku Dinamovu 10-ku koja šalje iz trka loptu ispod ruke Čovića za 0:3.

Kad te ne ide, ne ide. Mlinarić spušta za Krstanovića u 67., a on lijevicom iz koljena tuče po golu s 20-ak metara. Lopta je skrenula od Dinamovog braniča i kad se činilo da će prebaciti Livakovića, reprezentativni vratar čudom skreće loptu i spašava mrežu.

U 76. pogađa za Dinamo i Čop. S vrha kaznenog prostora šalje loptu u donji desni kut za 0:4. U 80. minuti napokon ulazi. Zapata jednim dodirom izbacuje cijelu Dinamovu zadnju liniju. Grgić je krenuo sam i smjestio loptu u mrežu za 1:4. Bio je to i konačan rezultat.

Pobijedi li Dragovoljac u ponedjeljak Istru, Slaven će sljedeće kolo i Lokomotivu u gostima čekati na zadnjem mjestu.