SLAVEN – SIOFOK 0:1 – Drugoligaš pobijedio kombinirane Farmaceute

Posljednju provjeru uoči početka nove sezone Prve HNL, Slaven Belupo imao je danas na koprivničkom stadionu protiv mađarskog drugoligaša Siofoka.

Nije to bila ona prava provjera jer je Sertić odmarao prvotimce, no priliku pokazati se Koprivnici imali su novi stanovnici Miškinine od kojih se mnogo očekuje, a to su Glavičić, Božić i Alidema čiji se potpis na ugovor očekuje u narednim danima.

Upravo je Alidema u 4. minuti odlično uposlio Mladena, no ovaj gađa u leđa braniča. U 13. minuti Glavčić je izveo slobodnjak s 18 metara, a lopta je prošla tik uz gornju vratnicu. Pet minuta kasnije Glavčić je u priliku, nakon ukradene lopte, gurnuo Brkovića, a ovaj bio neodlučan pa su Mađari otklonili opasnost. Ipak, gosti su nakon jednog ubačaja mogli doći u vodstvo. Balogh je nadskočio obranu, uputio udarac glavom i zatresao gredu. Novi stoper Božić opasno je izgubio loptu na sredini, protivnik P. Horvath ipak nije imao snage u završetku.

U 40. minuti Siofok je poveo. P. Horvath je izveo slobodnjak s 20 metara i odmjerenim udarcem pogodio donji lijevi kut vratara Šugića za 0:1. Vratar je vrlo loše postavio zid.

U nastavku umjesto Alideme ušao je Linklin, a umjesto Iharoša Čolo. Vuić i Resler zamijenili su Glavčića i Plantaka u 63. minuti. Nema izglednih prilika ni s jedne strane. Tek je Čalušić u 65. minuti opalio s 20-ak metra, a lopta je prošla pored vratnice.

Na polovici drugog dijela umjesto Mladena ušao je i dugonogi Messaoud. Ulaze Jakupak i Lisjak umjesto Božića i Martinage. Do kraja rezultat se nije mijenjao.

SLAVEN B: Šugić, Martinaga, Božić, Brković, Glavičić, Alidema, Plantak, Hlevnjak, Mladen, Iharoš, Čalušić. Klupa: Slukić, Lisjak, Čovo, Resler, Linklin, Messaoud, Vuić, Jakupak. TRENER: Sertić.