Slaven u nastavku slomio GOŠK i izborio četvrtfinale Kupa, slijedi Dinamo

Nogometaši Slavena Belupa izborili su danas u Dubrovniku plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Svladali su domaćeg trećeligaša GOŠK rezultatom 4:1.

Domaćin je pod vodstvom bivšeg Slavenovog braniča Hasana Kacića pružio dobar otpor u prvom poluvremenu. Iako su gosti poveli već u 1. minuti pogotkom Iličića nakon asistencije Knölla, GOŠK je izjednačio pogotkom Matića glavom nakon kornera u 43. minuti.

Nakon lijepog proigravanja Glavčića strijelac za 1:2 bio je Knöll u 62. minuti, da bi u 80. Argentinac Gamarra udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 1:3. Konačnih 1:4 postavio je Kim Hyunwoo koji je nedavno stigao na posudbu iz Dinama, a asistirao je Liklin iz kornera.

U četvrtfinalu će Slaven igrati s Dinamom u Zagrebu (vjerojatno 3. ožujka), no prije toga u nedjelju slijedi prvenstveni susret s Modrima, također u Maksimiru.

Detalj s utakmice GOŠK-a i Slavena Belupa na dubrovačkom Lapadu // Foto: NK Slaven Belupo

SLAVEN BELUPO: Filipović – Van Bruggen, Paracki, Apau (od 46. Liklin) – Bogojević (od 63. Hyunwoo), Lulić (od 83. Julardžija), Mlinar, Glavčić (od 83. Bosec), Gamarra – Iličić (od 46. Krstanović), Knöll. TRENER: Tomislav Stipić.

Naslovna fotografija: NK Slaven Belupo