Slaven u svom stilu prosuo bodove protiv Lokomotive

Utakmica 11. kola Prve HNL između Lokomotive i Slaven Belupa počela je minutom šutnje za preminulog dugogodišnjeg predsjednika Lokomotive Tina Doličkog (62).

Trener Slavena Zoran Zekić krenuo je u 4-5-1 formaciji. Ispred vratara Čovića bili su Goda, Božić, van Bruggen, Bosec, u vezi Kvržić, Marina, Caimacov, Bogojević i istureni Grgić te u napadu Krstanović. Na klupi su od standardnih Brković, Zapata i Glavčić.

Prvo poluvrijeme možemo odmah izbrisati iz glave jer se apsolutno ništa vrijedno spomena nije dogodilo. Nastavak je bio ipak nešto zanimljiviji i s više sadržaja.

Pogotovo u 54. minuti kad je Lokomotiva povela. Gol kakav valjda samo Slaven prima. Goda je bio na visokoj lopti i kad se činilo da će ju izbaciti poskliznuo se sam od sebe, lopta je došla do Aliyuja koji centrira Goričanu u kazneni prostor i on ju bez problema šalje iza Čovića za 1-0. Ni obrana nije najbolje reagirala.

Zapata je u 68. minuti imao mrtvaca glavom za 1-1, no gađao je izravno u Nevistića. Iskoristio je to Kačavenda na drugoj strani i pored zaspale obrane Slavena gurnuo loptu u mrežu za 2-0. Što se dogodilo poslije previše je i za Slaven.

Izveli su nonšalantno loptu s centra prema obrani, van Bruggen se spotaknuo o svoju nogu, Kačavenda ju ukrao i proslijedio do Kulenovića koji zabija za 3-0. Podsjetilo nas je to na jednu utakmicu u Splitu.

Zapata u 84. minuti nije mogao ugurati loptu u mrežu Lokosa ni kad je Nevistić već bio na zemlji. Netko je očito začarao dečke iz Miškinine.