Slaven zasluženo do pobjede u Puli, više nismo predzadnji

Slaven Belupo danas je u Puli kod Istre gostovao u 18. kolu Prve HNL. Istra je ovaj susret dočekala na 8., a Slaven 9. mjestu. Trener Zekić za ovaj je susret ponovio obranu s tri stopera, te odabrao sljedeći sastav…

U 5. minuti prvi je zaprijetio Slaven no Zapatin udarac orišao je previše u stranu. Udarac Boseca s 20-ak metara obranio je golman Istre Lučić. Slaven zasad bolji u visokom predingu, a Istra ne može zadržati posjed.

Pritisak se isplatio u 18. minuti. Slaven je ukrao loptu, Hadžić ušao s loptom u kazneni prostor i tukao no Lučić obranio. Lopta se odbila natrčalom Zapati koji ju je uspio ugurati za 0:1.

Istra je opasno dvaput zaprijetila u 29. minuti. Prvo je vratar Sušak odlično reagirao na udarac iskosa, a potom u nastavku akcije igrač Istre iz neposredne blizine šalje loptu s krive strane vratnice. Ipak, dobre vijesti…

U 31. minuti Istra nije uspjela namjestiti zaleđe, Goda je volejom izbacio obranu domaćih, a Hadžić ostao sam pred golmanom. Bio je siguran i povisio vodstvo na 0:2.

Do kraja prvog dijela više nije bilo prilika, Slaven je imao manje loptu u nogama no bio je konkretniji. Nažalost solo prodor Zapate u zadnjim trenucima nije okončan pogotkom, loše je ubacio u ‘vatru’ pa je Istra sačuvala gol.

Istra je sretno smanjila u 51. Mišković je izveo slobodan udarac, vratar Slavena Sušak nonšalantno lovio rukama i u padu mu se provukla između njih te ju je još laktom pogurao u vlastitu mrežu za 1:2.

Uslijedilo je razdoblje nešto lošijeg nogometa s dosta izgubljenih lopti. U 67. Slaven ima igrača više nakon što je igrač Istre Silva faulirao Caimacova. Dobio je drugi žuti i izlaznu kartu.

Slaven je zabio i u 84. no Krstanoviću je poništen gol zbog ranijeg zaleđa Monjca. Do kraja se rezultat više nije mijenjao. Skaven je preskočio Istru i sad je osmi.