Slavlje u Nordhausenu, Podravka Vegeta nakon 12 godina u europskom polufinalu!

Podravka Vegeta je nakon 12 godina u europskom polufinalu! U uzvratu četvrtfinala EHF kupa s Thüringerom u Nordhausenu koprivničke su rukometašice danas pobijedile 34:28 (17:15), dok su u prvoj utakmici pred tjedan dana na domaćem terenu slavile 27:23. Suparnik u polufinalu bit će danski Herning-Ikast, termini su 4./5. i 11./12. travnja, a prvi susret Podravka će igrati u gostima.

U prvom poluvremenu Koprivničanke su odlično koristile pogreške suparnika u napadu te su brzom igrom dolazile do laganih pogodaka na nepostavljenu obranu. Saračević je dobro snimio Thüringer još i prije prvog ogleda, nakon njega je doradio neke detalje, a rezultat je bila izvrsna prezentacija u Nordhausenu.

Obrana je bila vrlo dobra, Risović je na golu branila što je trebalo, a igrom je u napadu dirigirala opet sjajno raspoložena Labrina Tsakalou. Prvo vodstvo Podravka je imala u 12. minuti, kad je Turk zabila za 8:7. U dva navrata gošće su vodile s dva gola prednosti, da bi u 28. minuti Thüringer preokrenuo na 15:14.

Međutim, to nije zabrinulo hrvatske prvakinje koje su u napadu lako pronalazile rješenja i prazne prostore, te su na odmor otišle s kapitalom od dva gola razlike, sveukupno velikih +6. Trebalo je još samo izdržati preostalih 30 minuta, ali bilo je jasno da se Njemice neće samo tako predati.

EHF CUP 08.03.2020 Thüringer HC gegen RK Podravka Vegeta in der Wiedigsburghalle Nordhausen. Foto: Christoph Keil / Instagram:CKPictures

Thüringer je u nastavku malo bolje posložio obranu, a bio je i opasniji u napadu, često su gošće dobivale isključenja zbog nedozvoljenih prekršaja. Ipak, napad Njemica svodio se na pokušaje njihove najbolje igračice Bölk i desnoga krila Jakubisove, sve ostalo bilo je dobro zatvoreno.

Kod Podravke je zaustavljena Tsakalou, pa su odgovornost preuzele Mugoša i Benko. Ušla je u 42. minuti u igru i Angolka Carlos, odmah u prvom napadu asistirala je Mugoši za vodstvo 20:19. Brzo je Thüringer u nastavku ostao bez daha, a i bez rješenja za ‘angolsku gazelu’ Azenaide Carlos koja se izvrsno uklopila u novu ekipu i pokazala visoku kvalitetu te svojim golovima i asistencijama odvela utakmicu u mirnije vode za Podravku.

Na kraju su domaće potpuno pale, a Podravka je zadržala visok ritam i stigla do uvjerljive pobjede kojom je potvrdila novo europsko polufinale.

THÜRINGER – PODRAVKA VEGETA 28:34 (15:17)

NORDHAUSEN – Wiedigsburghalle. Gledatelja 1.500. Suci: Andrej Budzak i Michal Zahradnik (Slovačka). Delegat EHF-a: Lars Berndtsson (Švedska).

THÜRINGER: Skurtveit, Giegerich (6+1); Lopes 3(1), Scheffknecht 6(2), Mazzucco, Rodriguez, Sazdovska 1, Stolle 3, Bölk 9, Grossmann, Biltoft, Mässing 2, Jakubisova 4.

TRENER: Herbert Müller.

PODRAVKA VEGETA: Risović (10+1), Ećimović; Turk 2, Beganović 2, Karlovčan 2, Popović, Džono 2, Milosavljević 5, Mugoša 6, Franušić, Stanko 1, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 6, Benko 2, Carlos 4.

TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Thüringer 4(3), Podravka Vegeta 2(0).

ISKLJUČENJA: Thüringer 6 min. (Bölk 2+2, Stolle), Podravka Vegeta 10 min. (Stanko, Turk, Mugoša, Karlovčan, Džono).

IGRAČICA UTAKMICE: Labrina Tsakalou (Podravka Vegeta).