Stipić nadomak boda u Maksimiru, Petković u 90. rastužio Farmaceute

U Maksimiru ništa novo. U 34. prvenstvenom gostovanju kod Dinama Slaven Belupo je večeras upisao 31. poraz, aktualni prvak Dinamo slavio je rezultatom 3:2.

Slaven Belupo odigrao je vrlo dobru utakmicu i pružio snažan otpor vodećoj momčadi prvenstva i aktualnom prvaku. Momčad iz Koprivnice nije se uplašila Dinamovih velikih zvijezda, bila je disciplinirana i kompaktna, s izraženim napadačkim nastojanjima te do same završnice imala bod u džepu, ali je ipak posrnula.

Tomislav Stipić skoro je postao tek četvrti trener u prvoligaškoj povijesti Slavena koji je uspio ostvariti pozitivan rezultat na gostovanju kod Dinama. Branko Karačić je 2004. pobijedio s 2:1, dok su po bod osvojili Mile Petković (2011.) i Željko Kopić (2016.). Stipića su od tog dosega dijelile tek minute.

Poveli su Modri golom Kadziora u 23. minuti. Petković je prošao Parackog i potom uposlio poljskog veznjaka koji je mirno pogodio za 1:0.

U 37. minuti Kadzior je tukao s ruba kaznenog prostora, Ježina je loptu usmjerio u gredu, ali je natrčao Ivanušec i poentirao za 2:0.

Krajem prvog dijela gosti su smanjili na 2:1. U 44. minuti Lulić je ubacio s desne strane, a Teophile-Catherine je postigao autogol.

Zagreb, 170620. Stadion Maksimir. Hrvatski Telekom Prva Liga, 1.HNL, 29. kolo, seniori, utakmica GNK Dinamo – NK Slaven Belupo. Na fotografiji: gol slavlje Ivan Krstanovic, Karlo Lulic. Foto: Damir Krajac / CROPIX

U 49. minuti gosti iz Koprivnice stigli su do izjednačenja. Prvi pogodak u aktualnom prvenstvu postigao je brazilski napadač Mateus Lima nakon akcije Bačelića Grgića i Glavčića.

U 90. minuti Dinamo je ipak stigao do pobjede. Nakon ubačaja iz kuta Bruno Petković je potpuno sam skočio i s udaljenosti od 10 metara poslao loptu u mrežu pokraj desne vratnice. U nadoknadi je Lima promašio dobru priliku za izjednačenje.

Slaven je i dalje sedmi s 28 bodova iz 29 kola, Dinamo je prvi sa 71 bodom i izvjesno je da će obraniti naslov, no u nastavku prvenstva nakon stanke zasad nije impresionirao.

U sljedećem kolu Farmaceuti će u nedjelju u Koprivnici ugostiti Rijeku. Susret počinje u 18.55 sati, a dozvoljen je i dolazak gledateljima.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 2:2 (2:1)

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Moharrami, Theophile, Gvardiol, Leovac – Franjić (od 69. Đira) – Kadzior (od 87. Ćuže), Gojak (od 56. Ademi), Ivanušec (od 87. Kulenović), Oršić (od 69. Marin) – Petković. TRENER: Igor Jovićević.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Ježina – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 60. Jeffren), Bačelić Grgić (od 68. Brković), Glavčić, Goda – Lima, Krstanović (od 75. Liklin). TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 1:0 Kadzior (23), 2:0 Ivanušec (37), 2:1 Teophile-Catherine (44), 2:2 Lima (49), 3:2 Petković (90).