Sudac Slunjski “pogurao” Cvetkovčane do pobjede u Đurđevcu

Tehničar je u županijskom derbiju osmog kola Treće hrvatske lige Sjever u Đurđevcu uz pomoć suca Ivana Slunjskog upisao pobjedu 1:3 protiv Graničara. Susret je idealno počeo za Picoke koji su iz prve prilike u petoj minuti poveli. Palaić je zavrnuo loptu u peterac, a Sabol glavom pogodio donji desni kut za 1:0. Samo dvije minute nakon toga Sabol se mogao još jednom upisati u listu strijelaca, no ovaj put iskosa s 15 metara nije dobro uštimao nišanske sprave. Cvetkovčani su do izjednačenja stigli u 14. minuti. Mlinarić je povratnom loptom pronašao Jambrušića koji je s lakoćom s pet metara zabio za 1:1. Ključni detalj susreta zbio se u 22. minuti. Resler je bespotrebno “pokupio” Poldrugača, a sudac Slunjski prvo je pokazao na slobodan udarac na samom rubu kaznenog prostora. No, kad je stigao do linije kaznenog prostora promijenio je svoju odluku jer je navodno prema vlastitoj “VAR analizi” na umjetnoj travi vidio trag “uklizavanja” pa je pokazao na bijelu točku, što je “naelektriziralo” Đurđevčane i od tog trena derbi je stalno bio na rubu incidenta. Jambrušić je preuzeo odgovornost i jedanaesterac pretvorio u 1:2. Pobjedu Cvetkovčana u 71. minuti potvrdio je Hudak koji je iz slobodnog udarca s 20 metara točno naciljao gornji desni kut. Do kraja susreta u “nabrijanom” ozračju Picoki su ostali s dva, a Cvetkovčani s igračem manje, dok se rezultat nije mijenjao.