Susjedski derbi: Perković i Pavešić pokorili Sigečane

U utakmici 9. kola Prve županijske lige odigranoj u Hlebinama vidjeli smo prvi susjedski derbi. Dva pogotka, sedam žutih kartona, pet za domaćine i atmosfera za koju se isplati doći na utakmicu županijskih liga. Naime, na domaćem terenu hlebinska Lipa dočekala je svoje susjede iz Sigeca.

Iako se ne radi o općinskom derbiju, ona je imala sva obilježja takvog susreta. Dugogodišnji rivalitet i navijački naboj uvijek garantiraju dobru nogometnu predstavu. Tako je i bilo. Mreže su mirovale sve do 45. minute, a tada je Peroković u najbolje vrijeme za svoju momčad, a ujedno i najgore za suparničku momčad, pogodio za 1:0. Tim rezultatom otišlo se i na odmor. U drugom dijelu Sigečani su pokušali pritisnuti, ali domaćini nisu imali namjeru ispustiti niti jedan bod u ovoj utakmici. Išli su oštro i srčano i otud i pet opomena. Njihov trud isplatio se u 68 . minuti kad je Pavešić pogodio za 2:0. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i tri boda sasvim zasluženo ostaju u Hlebinama.

LIPA 2 (1)

MLADOST S      0

LIPA: Štander, Peroković (od 90. Posavec), Pavešić (od 76. Srbiš), Štrkalj, Mijatović, Buković, Jalševec (od 87. Pleša), Gregl, Varović (od 57. Košuta), Ritoša (od 76. M. Štrkalj), Heged. TRENER: Eršetić.

MLADOST: Šalapek, Bosman, Golubić (od 85. Burek), Cikuš, Široki, Jozić (od 85. Andrašić), Bosman, Pakasin (od 59. S. Burek), Benko, Starčević, Eršeg. TRENER: Pakasin

HLEBINE – Igralište Lipe. GLEDATELJA: 95. SUDAC: Rupčić. POMOĆNI: Zobunđija, Gjurašin. DELEGAT: Kranjčev. STRIJELCI: 1:0 Peroković (45), 2:0 Pavešić (68). ŽUTI KARTONI: Peroković, Jalševec, Ritoša, Gregl, Košuta – Lipa; Bosman, Cikuš – Mladost.