Susjedski derbi, susjedska podjela bodova: Varaždin – Slaven 0:0

Nogometaši koprivničkog Slaven Belupa danas su gostovali u Varaždinu u 15. kolu Prve HNL protiv istoimenog protivnika. Na kraju obje momčadi mogu biti zadovoljne, svaka s jednim bodom, u utakmici koja nije bila pretjerano atraktivna – a tako je i završila 0:0. Teren je bio vrlo loš, poprilično izrovan što je onemogućilo kvalitetniji nogomet. Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, no u nastavku je zato bilo šansi s obje strane.

Slavenaši su imali svojih nekoliko prilika, no nije bilo koncentracije u napadu. Nakon 15 kola Farmaceuti nalaze se na osmom mjestu s bodom prednosti u odnosu na Varaždin. Trener Stipić i ovaj put je krenuo u formaciji 3-5-3, s Ježinom na golu, Božić, Paracki i Mikulić bili sto stoperi, Bogojević i Goda krila, a u sredini Lulić, Puclin i Bačelić Grgić te u napadu Ejupi i Krstanović.

Slaven je krenuo nešto bolje, imali su inicijativu, dok su domaći nogometaši čekali svoju priliku iz kontranapada. Nažalost teren je onemogućavao kombinatoriku po travi pa su igrači pokušavali visokim loptama. No, osim nekoliko pokušaja iz kornera i glavom nakon centaršuteva nije bilo izraženih prilika.

Oko 30. minute Varaždin je dvaput zaprijetio Ježini, no vratar Slavena bio je na mjestu. Najbolju priliku na utakmici imao je Bačelić Grgić pred kraj poluvremena, otvoren šut s 10-ak metara i čistu situaciju, no udarac u stranu bio je preslab i vratar domaćina obranio je loptu.

U nastavku otprilike ista igra, Slaven kombinira, a domaći igrači vrebaju. Nakon jednog centaršuta u 55. minuti umalo su i poveli. Đurasek je postavio glavu, no Ježina se baca i izbija loptu. Uzvratio je Krstanović pet minuta kasnije iz voleja, no lijeva noga mu nije toliko precizna. Lopta je prošla pored vratnice.

Najbolju priliku na utakmici imao je Glavina za Varaždin u 68. minuti, našao se oči u oči s Ježinom no promašio je čitav gol. Sličnu priliku imao je i Đurasek u 75. minuti no i on je pucao pored gola. U 82. minuti bilo je opet opasno pred Slavenovim golom Đurasek je ubacio visoko, Benko nije stigao glavom skrenuti loptu koja je nezgodno padala u stranu, no Ježina je nogom uspio zaustaviti na sigurnom putu u mrežu.

Slaven je mogao doći do pobjede u 85. minuti. Božić je glavom prenio loptu iz slobodnjaka na drugu vratnicu, tamo je bio sam Bogojević koji u padu s pet metara nogom šalje loptu previsoko. Minutu kasnije i domaćin je bio u novoj prilici. Đurasek je natrčao na povratnu i s 12 metara također poslao loptu nebu pod oblake.