Svjetsko prvenstvo: Blamaža Hrvatske protiv Argentine

Hrvatska muška rukometna reprezentacija izgubila je u drugom kolu druge runde svjetskog prvenstva u rukometu protiv reprezentacije Argentine. Krajnji rezultat 23:19 u utakmici gdje je naša reprezentacija bila izuzetno loša u napadačkom dijelu.

Samo dva gola postigli su naši reprezentativci u prvih 15 minuta utakmice, a slično se ponovilo u drugom dijelu kada su postignuta samo tri gola u prvih 20 minuta nastavka.

Od većeg poraza spašavala nas je obrana i odličan Pešić na golu, dok je u napadu jedini raspoložen bio Čupić sa sedam golova.

Nakon utakmice iznimno je razočaran bio i izbornik Červar koji je najavio ostavku nakon završetka prvenstva iako je trebao ostati do kvalifikacija za Olimpijske igre te na Olimpijskim igrama ukoliko bi ih izborio.

Ovim porazom zakomplicirala se situacija u grupi te ćemo prolaz u četvrtfinale morati tražiti protiv aktualnih svjetskih prvaka Danaca. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak u 20:30 sati.