Svjetsko prvenstvo: Dobro drugo poluvrijeme dovoljno za pobjedu nad Angolom

Hrvatska muška rukometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na svjetskom prvenstvu koje se igra u Egiptu. Nakon podjele bodova u prvom kolu protiv Japana, naša reprezentacija odigrala je dobro drugo poluvrijeme što je bilo dovoljno za pobjedu protiv Angole.

Opet ulazak u utakmicu nije bio idealan i cijelo smo prvo poluvrijeme igrali bez pravog ritma pa je i rezultat bio u egalu. Pred kraj poluvremena hvatamo zalet i završavamo s plus jedan nakon prvih 30 minuta (12:11). Drugo poluvrijeme mijenjamo obranu u 6-0 koja bolje funkcionira što se vidi i na rezultatu pa tako u 40-oj minuti imamo plus pet.

Kasnije se uz raspoloženog Pešića i razigranu vanjsku liniju sa Martinovićem, Kevićem i Šarcom prednost dizala da bi na kraju utakmica završila sa plus osam Hrvatske. Krajnji rezultat 28:20.

Najefikasniji u napadu bili su Čupić sa 6, Martinović sa 5 te Marić i Mamić sa 4 gola, dok je Pešić skupio 7 obrana te dobio i nagradu za najboljeg igrača utakmice.

Iduću utakmicu naša reprezentacija igra u utorak (19.01.) s početkom u 18 sati protiv Katara koji je stopostotan u našoj grupi nakon pobjeda nad Angolom (30:25) i Japanom (31:29).

Foto : Hrvatski rukometni savez