Svjetsko prvenstvo: Hrvatska izvukla bod protiv Japana

Hrvatska muška rukometna reprezentacija odigrala je bez pobjednika (29:29) protiv Japana na otvaranju svjetskog prvenstva u Egiptu. Cijelu utakmicu naša je reprezentacija lovila rezultat, a najveća je prednost Japana iznosila sedam pogodaka. Cijelu utakmicu igrali smo u 5-1 formaciji koja nije funkcionirala na potrebnoj razini, a većinu utakmice u napadu smo igrali sa Duvnjakom, Cindrićem i Čupićem u vanjskoj liniji.

Iznimno smo loše odigrali prvo poluvrijeme što je Japan dobro koristio i u jednom trenutku imao i pomalo nestvarnih sedam golova prednosti. Rezultat 17:14 u korist Japana nakon prvih trideset minuta najbolje pokazuje kakva je bila naša obrana. Ipak, treba napomenuti četiri gola Marića i tri gola mladog Ivana Martinovića u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme zaigrali smo bolje, sredinom drugog poluvremena dobar ritam hvata Duvnjak koji postiže nekoliko važnih golova, a u 48. minuti dolazimo do prvog izjednačenja kada gol postiže Brozović. Japanci ipak drže minimalnu prednost, a tri i pol minute prije kraja uvodimo sedmog igrača što rezultira sedmercem kojeg realizira Čupić.

U zadnje dvije minute ušli smo izjednačeni 28:28 i igračem manje nakon isključenja Brozovića. Japanci rade probijanje, a Čupić promašuje zicer za vodstvo. Japan uzima minutu predaha i nakon nje zabija za vodstvo, a 24 sekundi prije kraja minutu predaha zove Červar. Marić, koji je bio naš najbolji pojedinac u napadu zarađuje sedmerac, a Čupić zabija za konačnih 29:29.

Marić je postigao 7 golova, Duvnjak i Cindrić 4, a Čupić i Martinović po 3.

Katar je u našoj grupi ranije pobijedio Angolu sa 30:25, a Hrvatska iduću utakmicu igra 17. siječnja (nedjelja) u 18 sati protiv Angole.