Tehničar bolji od Podravine: “Nije bilo lako bez glavnog trenera!”

Zanimljivu utakmicu odigrali su u subotu igrači Podravine iz Ludbrega i Tehničara iz Cvetkovca. Na terenu u Cvetkovcu domaćin Tehničar na kraju je slavio nova tri boda, a utakmica je odigrana u sklopu drugog kola lige za prvaka u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi sjever.

Iako ni jedni ni drugi ne mogu konkurirati za prvo mjesto, utakmice Podravine i Tehničara uvijek imaju status lokalnog derbija. Gosti iz Ludbrega bolje su krenuli u utakmicu i bili bolji protivnik tijekom prvog poluvremena što su i naplatili golom njihova ponajboljeg igrača ove sezone Karla Samboleca koji je bio postigao gol za vodstvo u 15. minuti. Takvim se rezultatom otišlo na predah na koji su svakako zadovoljniji mogli otići gosti.

Drugo poluvrijeme domaćini su zaigrali puno bolje i kreirali potpuni preokret. Promjena formacije pokazala se punim pogotkom, a dodatna agresivnost urodila je plodom. Junak susreta bio je Mateo Kocijan koji je s dva pogotka donio bodove Tehničaru. Najprije je precizan bio u 53. minuti susreta, da bi drugi put pogodio u 76. minuti što se na kraju pokazalo pobjedničkim golom.

Treba napomenuti kako na klupi Tehničara nije bilo trenera Sovića zbog privatnih obveza, ali ga je odlično zamijenio Kruno Lovrek. Prije nastavka prvenstva i jednoj i drugoj momčadi slijede obveze i prave derbi utakmice u polufinalima županijskog kupa. Podravina će do finala varaždinskog županijskog kupa probati doći preko varaždinskog Varteksa, dok će Tehničar za finale morati biti bolji od križevačkog Radnika.

Velimir Špikić, trener Podravine:

– Čestitam Tehničaru na pobjedi, prvo smo poluvrijeme mi bili bolji, drugo oni. Uspjeli su postići dva gola, a mi neke svoje šanse nismo iskoristili. Oni su bili agresivniji i na kraju su zasluženo slavili.

Kruno Lovrek, trener Tehničara:

– Prvo poluvrijeme gosti su bili bolji, mi smo na poluvremenu napravili rošadu i Kocijana stavili u vezu što se isplatilo. Čestitam dečkima, nije bilo lako bez glavnog trenera. Sad nas čeka kup utakmica koja je finale prije finala, a mi ćemo dati sve od sebe da probamo proći.

TEHNIČAR                  2 (0)

PODRAVINA     1 (1)

TEHNIČAR: Mrmić, Belovari, Kocijan, Milek (od 90. Mesar), Hudak, Bos, Belaj, Bartolović, Delić (od 83. Kranclbinder), Jendrić, Grubešić (od 75. Drk). TRENER: Kruno Lovrek.

PODRAVINA: Kovačić, Vađunec, Fajt, Tkalčić (od 84. Vuk), Zadravec, Sambolec, Tomašković (od 84. Dumbović), Banec (od 68. Šmrček), Golubar, Horvatinović (od 77. Žuti), Dedić (od 68. Kranjec). TRENER: Velimir Špikić.

CVETKOVEC – Igralište Cvetkovec. SUDAC: Filip Cindrić (Nova Kapela). POMOĆNICI: Lončar i Ferić. STRIJELCI: 0:1 Sambolec (15), 1:1 Kocijan (53), 2:1 Kocijan (76). ŽUTI KARTONI: Milek (56), Belaj (62) – Tehničar, Golubar (55), Fajt (59), Kovačić (77), Kranjec (87) – Podravina.