Tehničar minimalno poražen, Papuk preskočio Podravinu

Tehničar iz Cvetkovca u subotu je u sklopu predzadnjeg, četvrtog kola lige za prvaka u 3. hrvatskoj nogometnoj ligi sjever ugostio Papuk iz Orahovice. Tehničar je u utakmicu ušao oslabljen za nekoliko igrača, a u čvrstoj utakmici koja rezultatski nije bila značajna na kraju su slavili gosti minimalnim rezultatom.

Prvo poluvrijeme mreže su mirovale pa se na predah otišlo s početnih 0:0 rezultatom, a na poluvremenu je na gol Tehničara stao Lajnasek umjesto Kurtanjeka, dok je Papuk odradio dvije izmjene pa su na početku drugog dijela u igru ušli Rukavina i Radinković. Pokazalo se to dobrim potezom jer je upravo Radinković samo tri minute nakon ulaska u igru bio precizan pa je Papuk od 49. minute poveo sa 0:1. Kako do kraja utakmice nije bilo golova, ovaj pogodak pokazao se vrijednim tri boda.

Treba napomenuti i kako je Tehničar posljednjih 25 minuta utakmice odigrao s igračem manje nakon što je Jambrušić izgubio živce pa je zbog psovanja drugog pomoćnog suca dobio direktan crveni karton.

Bez obzira na ovaj poraz, Tehničar je ostao na četvrtoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici te će tako biti i nakon posljednjeg kola u kojem putuje na gostovanje kod Poleta iz Svetog Martina na Muri. Posljednje, peto kolo na rasporedu je u subotu 12. lipnja s početkom u 18 sati, čime će Tehničar završiti ovu natjecateljsku sezonu i to na četvrtom mjestu 3. HNL Sjever, dok je natjecanje u županijskom kupu završio porazom od križevačkog Radnika koji je slavio zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca. S druge strane, Papuk je ovom pobjedom preskočio Podravinu na ljestvici pa je trenutno peti s jednakim brojem bodova kao i Ludbrežani, pa će odluka o petom mjestu pasti u posljednjem kolu.

Roman Sović

TEHNIČAR   0 (0)

PAPUK      1 (0)

TEHNIČAR: Kurtanjek (od 46. Lajnasek), Belovari, Kocijan, Vidović (od 61. Mesar), Hudak, Kranclbinder, Bos, Belaj, Jambrušić, Drk (od 79. Golec), Jendrić. TRENER: Roman Sović.

PAPUK: Mahaček, Šantić, Majdenić (od 46. Radinković), Ćavić, Matoković (od 48. Rukavina Miroslav), Bušljeta (od 86. Špoljarić), Ninčević, Kaltenbaher, Zdelar (od 46. Rukavina Matej), Vratković, Čavić (od 78. Mardešić). TRENER: Martin Majdenić

CVETKOVEC – Igralište Cvetkovec. SUDAC: Filip Hirš (Varaždin). POMOĆNICI: Šprem i Hudika. STRIJELCI: 0:1 Radinković (49), ŽUTI KARTONI: Bos (33) – Tehničar, Mahaček (82) – Papuk. CRVENI KARTON: Jambrušić (65) – Tehničar.