Tehnika svladala Pitomaču, sljedeći test je u Suhopolju!

Tehnika-Koprivnica u nedjelju je u kišnim uvjetima na glavnom terenu Apaša dočekala Pitomaču u važnoj utakmici konkurenata za plasman u vrhu prvenstvene ljestvice. Domaćin je bio oslabljen neigranjem petorice standardnih prvotimaca (Sabol, Šantek, Korenika, Dodlek, Ježić), no uspio je odigrati vrlo dobru partiju i ostaviti bodove u Koprivnici.

Domaćin je do prednosti stigao u 41. minuti. Ernečić je s lijeve strane prebacio loptu na desnu, a tamo ju je prihvatio Domagoj Hlevnjak koji je krenuo prema golu, zaobišao vratara i lako pogodio za vodstvo od 1:0.

Gosti su pružili dobar otpor, ali je domaći vratar Kirin ostao bez pravog posla. Sve je riješeno u završnim minutama, kad je kazneni udarac za domaće izborio Lovković. S bijele točke tukao je Marko Radotović, njegov je udarac obranio vratar Zdelar, ali je odbijenu loptu najbolji strijelac koprivničke momčadi spremio u mrežu i bilo je to konačnih 2:0.

Pobjedom od 2:0 Tehnika-Koprivnica opet se popela na treće mjesto prvenstvene ljestvice sa 42 boda, koliko imaju i Dinamo Predavac te Mladost iz Kloštra Podravskog, koji drže četvrto i peto mjesto. Plasman među prvih pet ekipa Koprivničancima je važan zbog želje za napredovanjem u Treću HNL-sjever. U sljedećem kolu Tehnika-Koprivnica gostuje kod desetoplasiranog Suhopolja.

TEHNIKA-KOPRIVNICA     2 (1)

PITOMAČA        0 (0)

TEHNIKA-KOPRIVNICA: Kirin, Azenić (od 36. Lončarić), Kuzminski, Maurović, Ernečić, Lovković (od 90. Nemčić), Harambaša, Furjan, Hlevnjak, Golubić (od 76. Bukovac), Radotović. TRENER: Ivan Vrban.

PITOMAČA: Zdelar, Skoko, Škrinjar, Jantol (od 66. P. Babić), Miloš, Paradinović (od 66. Bošnjak), Plavšić, M. Babić (od 76. Zorić), Peršić, Jakupec, Reščić (od 73. Klemen). TRENER: Ivan Presečan.

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. BEZ GLEDATELJA. SUDAC: Stjepan Hruškar (Bjelovar). POMOĆNICI: Mario Abdić i Josip Brnjaković. DELEGAT: Damir Vargović. STRIJELCI: 1:0 Hlevnjak (41), 2:0 Radotović (89). ŽUTI KARTONI: Hlevnjak (54), Golubić (63) – Tehnika-Koprivnica; Plavšić (88) – Pitomača.

Tomo Čiković, trener Tehnike-Koprivnice:

– Zasluženo smo pobijedili odličnog protivnika. Ova je utakmica pokazala da igrači koji redovito treniraju, slušaju i drže disciplinu mogu igrati i da se na njih možemo osloniti. Izuzetno sam zadovoljan kako smo stajali taktički i držali se dogovorenog.

Ivan Presečan, trener Pitomače:

– Ušli smo dosta rezervirano u utakmicu, nismo imali dovoljno volje da bismo došli do pozitivnog rezultata. Prvi pogodak dobili smo nakon kontranapada u završnici prvog poluvremena i nakon toga se nismo uspjeli vratiti u utakmicu.