Rukometašice Podravke Vegete danas su u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani ugostile danski Odense u sklopu 5. kola Lige prvakinja. Kao i prijašnje utakmice s Budućnosti i Borussijom Dortmund, i ova današnja igrana je pred praznim tribinama, a prisutne su bile tek službene osobe i malobrojni predstavnici oba kluba.

Podravka nije uspjela ostvariti drugu pobjedu. Znalo se da je Odense favorit, to je i potvrdio uvjerljivim slavljem na gostovanju u Hrvatskoj. U izdanju u kakvom se danas predstavila, koprivnička ekipa ne može parirati ekipama poput Györa, Bresta, Odensea, pa i CSKA… Nakon pobjede Budućnosti u Dortmundu, sve je jasnije da će se Koprivničanke za plasman među prvih šest ekipa u skupini B boriti s Borussijom i Valceom.

Gošće su u 5. minuti imale prednost od 4:1, no Podravka je nakon toga uspjela stabilizirati obranu uz pomoć vratarke Dumanske te je u 17. minuti Carlos pogodila za izjednačenje (7:7). Rezultat je u egalu bio tek pet minuta, no u završnici prvog dijela gošće dodaju gas i na odmor odlaze s +4.

Slabo je Podravka ušla u drugo poluvrijeme, u prvih osam minuta nastavka postigla je tek jedan, a primila četiri gola i Saračević je pri rezultatu 14:20 morao pozvati i drugu minutu odmora. Nije pomoglo, jer sljedeći time-out pozvao je za sedam minuta, a na semaforu je bilo 15:26. Priliku su stoga do kraja dobile i igračice s klupe, spasa od teškog poraza ionako više nije bilo…

U 6. kolu Lige prvakinja Podravka Vegeta će sljedeće subote gostovati kod CSKA u Moskvi.