Težak poraz Slavena: Farmaceuti igrali, Lokosi zabili gotovo svaku šansu

Nogometaši Slaven Belupa na noge Lokomotivi došli su bez kartoniranog i ozlijeđenog Delića, te Radivojevića i Božića koji već nekoliko tjedana nisu u treningu. Svi ostali su bili spremni. Kod Lokomotive nema zbog opomena Uzunija te Markovića, a ozlijedio se Jakić. Nakon dužeg vremena od prve minute za Slaven je krenuo Bačelić Grgić, a na desnom boku umjesto Bogojevića na terenu je Iharoš.

Na slici trener Lokomotive Goran Tomić i trener Slaven Belupa Ivica Sertić. Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

Slaven je krenuo dosta hrabro od prve minute. Visokim presingom nisu dali disati domaćinu, koji nije uspijevao dugo zadržati loptu. U jednoj situaciji u 10. minuti Assane se poigravao u kaznenom prostoru i umalo ju je Ejupi ukrao. No akciju kasnije Lokomotiva je umalo došla do vodstva, Budimir je glavom gađao pored vratnice nakon jedne opasne polukontre.

U 18. minuti Lokomotiva ima 1:0. Drožđek je na sredini na sebe navukao trojicu Slavenaša i dodao Toliću koji odmah vraća Drožđeku koji se sjurio prema 16-ercu Slavena. Ispali su Iharoš, Nowak i Zirdum. Drožđek povratno vidi Tolića koji prati akciju i pogađa s 14 metara. Dvije minute kasnije nova greška u obrani Slavena. Kastrati se našao sam na 12-ak metara između Gode i Glavčića i iz prve pospremio centaršut pored nemoćnog Filipovića za 2:0.

U 24. minuti Glavčić i Zirdum mogli su se iskupiti, no nije bilo preciznosti. Glavčić je centrirao na glavu Slavenovu stoperu, no lopta je prošla pored vratnice. U 27. umalo 3:0. Nova kontra. Drožđek, Budimir i Tolić izigrali su obranu Slavena, no potonji je raspalio loptu iznad grede. Slijede dvije odlične prilike Slavena. Prvo je u 33. Glavčić iz slobodnjaka zatresao gredu, a minutu kasnije Bačelić Grgić s 20 metara opalio malo iznad gola.

Na slici igrači Lokomotive slave pogodak. Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

U 40. okušao se i Puclin iz daljine no njegov je udarac bio vrlo neprecizan. U 43. nova kontra Lokosa, Kastrati se sjurio sam s loptom, Zirdum ga nije stigao blokirati, no nasreću Filipović brani. U nastavku akcije umalo 2:1, Ejupi je s vrha kaznenog prostora gađao donji desni kut no vratar Grvić krajnjim naporom izbija u korner.

Ni početak drugog dijela nije donio ništa dobro. U 47. Čokaj s 18 metra neometano para mrežu za 3:0. Dvije minute kasnije Kastrati radi slalom, prolazi Bačelića Grgića i Parackog, Nowak kasni u blok i Lokos gađa suprotan kut za 4:0. Lima je u 56. minuti izborio penal nakon prekršaja Kolingera. Krstanović je siguran i sad je 4:1.

U 61. Lokomotiva opet koristi grešku u Slavenovim redovima i iz kontre zabija za 5:1. Kastrati je ostao sam na dodavanje Budimira, juri prema golu i nesebično dodaje Drožđeku u sredinu. Napadač domaćih bio je siguran. U 80. minuti iz kornera zabio je glavom i Petrak za 6:1.

Na slici Domagoj Drožđek i Marko Iharoš. Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

Lokomotiva (4-3-3): Grbić – Karačić, Mersinaj, Kolinger, Datković – Petrak, Tolić, Assane – Kastrati, Budimir, Drožđek. Trener: Goran Tomić.

Slaven Belupo (4-4-2): Filipović – Iharoš, Zirdum, Nowak, Goda – Puclin, Paracki, Bačelić Grgić, Glavčić – Krstanović, Ejupi. Trener: Ivica Sertić.

Sljedeću utakmicu, onu 8. kola, Slaven Belupo igra u gostima kod zaprešićkog Intera 14. rujna.