Torčanci iz SRK-a Štuke i Iva Betlehem pokorili konkurenciju

Natjecanje u ribolovu udicom na plovak, u kojem su se sastale ekipe iz Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije, održano je ovu subotu na jezeru Jegeniš. U Kupu III. Zone natjecale su se ribolovke i ribolovci u kategorijama juniori, juniorke i seniorke u subotu te seniori u nedjelju.

U kategoriji juniora predstavnici naše županije bili su natjecatelji ekipe Štuka Torčec, koja je u konačnom poretku zauzela četvrto mjesto, kao i član Štuke Hrvoje Picer u pojedinačnoj konkurenciji. Ekipno prvo mjesto osvojila ekipa TSH Čakovec, a pojedinačno prvi bio je Luka Pozdrec iz ekipe Klen Sveta Marija sa 2295 bodova. U kategoriji juniora nastupilo je 15 natjecatelja iz pet ekipa.

U kategoriji juniorki nastupile su četiri ekipe i 11 natjecateljica. Natjecateljice ŠRK-a Podravka, koje su predstavljale našu županiju, osvojile su ekipno drugo mjesto iza ekipe Drave iz Donjeg Mihaljevca. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je članica ŠRK-a Podravka Koprivnica Iva Betlehem s 2491 bodom, koja je ujedno imala i najbolji rezultat staze u sve tri kategorije. Za ekipu Podravke, osim Ive, još su nastupile Lorena Blažek, koja je zauzela šesto mjesto sa 797 bodova i Dina Vida Horvat na sedmom mjestu s 748 bodova.

U kategoriji seniorki nastupilo je 17 natjecateljica iz šest ekipa, a našu županiju predstavljale su ekipe Koprivnica iz Koprivnice koje su osvojile ekipno tri mjesto, dok su predstavnice ekipe Picok iz Đurđevca zauzele četvrto mjesto. Najbolja pojedinka u ekipi Koprivnice bila je Sanja Oreški koja je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila sedmo mjesto s 1474 bodova, a u ekipi Picok Đurđevac najbolja je bila Lidija Prpoš na šestom mjestu.

Prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji osvojila je ekipa Ivanec iz Ivanca, a u pojedinačnoj konkurenciji najbolja seniorka bila je Ivanka Škoda iz Ivanca. Među seniorima prvo mjesto osvojili su ribiči iz ŠRK-a Štuka Torčec, a Kruno Milić pojedinačni je bio prvi. Drugi ekipno bili su ribiči iz ŠRK-a Mura iz Murskog Središća, a treći TSH Čakovec. Od podravskih ekipa Smuđ iz Legrada bio je šesti, Đelekovec sedmi, Šaran Molve deveti, Karas Kuzminec 11., a Linjak Veliki Bukovec 15. Predstavnici naše županije u svim kategorijama stekli su pravo nastupa na završnici Kupa Hrvatske.