Treća HNL: Oslabljeni Picoki pali u drugom poluvremenu

Đurđevački Graničar u 22. je kolu Treće hrvatske lige Sjever pružio jak otpor favoriziranom Poletu koji je tek u drugom poluvremenu stigao do očekivane pobjede, a na kraju su gosti slavili s 0:3. U prvih 45 minuta prorijeđeni sastav Picoka odolijevao je naletima Poleta, a na vratima je briljirao Stanešić koji je skinuo zicere Glavici i Šariću. Jedina prava prijetnja Đurđevčana bio je pokušaj Palaića s 18 metara koji je završio pokraj lijeve vratnice.

Polet je u drugom poluvremenu potvrdio da je znatno kvalitetnija momčad, a otpor Picoka slomljen je u 68. minuti. Brezovec je točno naciljao glavu Cindrića koji je pogodio desni kut za 0:1. U 74. minuti Polet je imao priliku s bijele točke povećati vodstvo, no fantastični Stanešić pročitao je namjeru Brezovca i opravdao epitet najboljeg igrača u domaćim redovima. Samo tri minute nakon toga ni raspoloženi Stanešić nije mogao spriječiti novi gol gostiju. Glavica je povratnom loptom pronašao Brezovca koji se iskupio za promašeni i penal i s deset metara točno naciljao malu mrežu za 0:2. U 89. minuti gosti su još jednom izigrali obranu Đurđevčana, a Glavica je odmjerenim udarcem s 15 metara postavio konačnih 0:3.

GRANIČAR (Đ)  0 (0)

POLET       3 (0)

GRANIČAR: Stanešić, Nikšić, Kožar, Jendrašic (od 85. Pejić), Plazek (od 59. Miklaušić), Palaić, Topolčić (od 50. J. Fusić), Žagi, Šehić, Stanković, Brusač. TRENER: Vučeta.

POLET: Jambres, Cindrić, Karlovčec (od 59. Dodlek), Hozjan (od 67. Težak), Barat, Horvat, Šarić, Glavica, Škvorc, Perčić (od 59. Brezovec), Šegović. TRENER: Kristić.

ĐURĐEVAC – SRC Vlado Leščan – Duspe. SUDAC: Matija Presečan (Pitomača). POMOĆNICI: Šprem i Premužaj. STRIJELCI: 0:1 Cindrić (68), 0:2 Brezovec (77), 0:3 Glavica (89). ŽUTI KARTON: Brusač (90) – Graničar.