Turniru u Goli okupili 146 mladih košarkaških nada

Ženski košarkaški klub DHPG turnirima za djevojčice do 11 i 13 godina i mješovitih ekipa do 11 godina u Goli na kojem su nastupile ekipe DHPG, Koprivnica, Bistra iz Molva, Mladost iz Ivanovca, Maribor, Tešanj i Kanisza obilježio je deseti rođendan. U kategoriji djevojčica do 11 godina prvo mjesto osvojila je ekipa Tešanj iz Bosne i Hercegovine koja je u finalu pobijedila domaći DHPG. U susretu za treće mjesto mađarska Kanizsa je pobijedila Bistru U najbolju petorku turnira iz DHPG-a izabrane su Terezija Bali i Hana Lovrić te iz Bistre Agata Kokša. U mješovitoj kategoriji do 11 godina prvo mjesto osvojio je Maribor, drugo DHPG, treće Tešanj te četvrto Mladost. Prigodne nagrade od domaćih mladih nada dobili su Stela Alduk, Erika Premec i Saša Horvat. U kategoriji djevojčica do 13 godina prvo mjesto također je osvojio Tešanj koji je u finalu nadigrao Bistru. U susretu za treće mjesto DHPG je pobijedio Koprivnica. Najbolja igračica u kategoriji do 13 godina je Klara Široki (DHPG), najbolja strijelkinja Magdalena Bali (DHPG), dok su u najbolju petorku iz Bistre izabrane Lea Huđek i Iva Šoš.

-Na turnir je nastupilo 12 ekipa iz osam klubova i četiri države s čak 146 mladih košarkaških nada pa možemo reći da smo na najbolji način proslavili deseti rođendan – kaže Željko Golubić, predsjednik i trener DHPG-a.