UEFA Euro: Perišić pogodio za remi s Češkom

Hrvatska nogometna reprezentacija je na Hampden parku u Glasgowu u 2. kolu Europskog prvenstva odigrala 1:1 protiv reprezentacije Češke i tako osvojila prvi bod na Euru.

Izbornik Zlatko Dalić je u odnosu na prvu utakmicu protiv Engleske izvršio nekoliko promjena u sastavu Hrvatske pa smo danas krenuli u sastavu Livaković – Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Perišić, Kramarić, Brekalo – Rebić.

Češki izbornik Silhavy odlučio se za postavu Vaclik – Boril, Celustka, Kalas, Coufal – Soucek, Holes – Jankto, Darida, Masopust – Schick.

Prvo poluvrijeme nismo dobro stajali na terenu što je Češka naplatila golom iz kaznenog udarca nakon VAR provjere. Do jedanaesterca je došlo u 37. minuti nakon duela Lovrena i Schicka koji je okarakteriziran kao najstroža kazna koju je upravo Schick sigurno realizirao. S naše strane bilježimo tek dvije šanse i to Perišića u 23. minuti i Rebića u 39. minuti.

U drugo poluvrijeme ušli smo s dvije izmjene u sastavu, izašli su Rebić i Brekalo, a ušli Petković i Ivanušec. Osim izmjena, popravila se i igra naše reprezentacije pa je u 47. stigao pogodak Ivana Perišića za 1:1. Do kraja smo stvorili nekoliko šansi, tri minute prije kraja ušao je i Brozović umjesto Kovačića, no rezultat se nije mijenjao pa su bodovi podijeljeni.

Idući susret naša reprezentacija igra u utorak protiv Škotske, a utakmica je na rasporedu u 21 sat.