UEFA Euro: Prvo poluvrijeme bez pogodaka

Završilo je prvo poluvrijeme utakmice prvog kola skupine D u kojem naša izabrana vrsta na čelu s izbornikom Zlatkom Dalićem igra protiv Engleske na Wembleyu, a nakon 45 minuta igre rezultat je 0:0.

Hrvatska je u utakmicu krenula u postavi Livaković – Gvardiol, Vida, Ćaleta-Car, Vrsaljko – Brozović -Kovačić, Modrić – Perišić, Rebić, Kramarić dok je Engleska na teren izašla u postavi Pickford – Trippier, Mings, Stones, Walker – Rice, Phillips – Foden, Mount,Sterling – Kane.

Početak utakmice obilježio je pritisak Engleza pa je u petoj minuti Foden zatresao stativu, a dobar udarac Phillipsa s ruba 16-erca je u 9. minuti obranio Livaković.

Hrvatska prvu priliku bilježi u 27. minuti kada je na ubacivanje Vrsaljka Perišić bio u dobroj poziciji, no lopta je iz voleja otišla visoko preko gola.

U 42. minuti Sterling, koji nam je cijelo poluvrijeme stvarao najviše problema još je jednom izmaknuo našoj obrani i izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora zbog igranja rukom Ćalete-Cara, no Trippierov udarac je zaustavio naš živi zid.

Zasad utakmica sličnija prijateljskoj nego natjecateljskog, a nakon početnog pritiska Engleza utakmica se primirila pa se nadamo boljem nastavku za našu reprezentaciju.