Uspješna provjera Pitomače, bolji su bili od Picoka

Đurđevački Graničar u posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči nastavka prvenstva Treće hrvatske lige Sjever poražen je od Pitomače 2:3.

Pitomačani su odmah u prvom ozbiljnijem napadu stigli do vodstva, a strijelac za 0:1 bio je Babec.  U 22. minuti novu pogrešku obrane Picoka iskoristio je Karlo Jakupec koji je povisio na 0:2. Picoki su od tog trenutka prezeli terensku inicijativu i do isteka prvog poluvremena golovima Topolčića i Đurića poravnali na 2:2. U drugom poluvremenu najbolju priliku Pitomačana Babec je pretvorio u konačnih 2:3.

U “generalki” Picoki su pokazali iskorak u fazi napada, dok je obrana imala kikseva koji se u prvenstvenim susretima ne smiju događati ako se želi izboriti ostanak u ligi. Utakmica je poslužila i da trener Dario Brgles riješi sve nedoumice oko udarnog sastava za nastavak prvenstva u kojem se od momčadi očekuje i rezultatski iskorak.

Tijekom priprema novi igrači Nikšić i Đurić te vratar Božek opravdali su očekivanja pa svi u klubu vjeruju da će se i u prvenstvu pokazati kao prava pojačanja. Na startu proljetnog dijela prvenstva Treće hrvatske lige Sjever Đurđevčane čeka najteži mogući ispit jer u subotu u 15 sati gostuju u Ždralovima kod jesenskih prvaka, momčadi Mladosti.

GRANIČAR (Đ)  2 (2)

PITOMAČA        3 (2)

GRANIČAR: Božek, Šostarec, Stanković, Žagi, Brusač, Resler, Z. Fusić, Topolčić, Nikšić, J. Fusić, Đurić – još su igrali: Levačić, Mujić, Belobrk, Tišljar, Šehić, Lenardić. TRENER: Brgles.

PITOMAČA: Zdelar, Arapinac, Skoko, Škrinjar, K. Jakupec, Begović, Jantol, Paradinović, Plavšić, Prlić, Babec – još su igrali: Pankasz, Miloš, Sabljić, Balija, L. Jakupec, Presečan, Babić. TRENER: Bosilkovski.

ĐURĐEVAC – SRC Vlado Leščan – Duspe. SUDAC: Matija Presečan (Pitomača). POMOĆNICE: Škudar i Kapitan. STRIJELCI: 0:1 Babec (2), 0:2 K. Jakupec (22), 1:2 Topolčić (35), 2:2 Đurić (42), 2:3 Babec (56).

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Goran BOSILKOVSKI (trener Pitomače): Odigrali smo još jednu dobru utakmicu i igrači su na terenu odradili skoro sve što smo se dogovorili u svlačionici. Sad se okrećemo završnoj fazi priprema, a u nedjelju nas čeka susret prvog kola županijskog Kupa u kojem gostujemo u Grabrovnici kod Croatije.

Dario BRGLES (trener Graničara): Danas je bilo i dobrih i loših stvari. Nadam se da nam se ove loše neće ponavljati u prvenstvenim utakmicama. Trkački smo odlično odradili utakmicu pa smo u tom dijelu u potpunosti spremni. Pred nama je velik izazov, ali uvjeren sam da će ova momčad izboriti ostanak u ligi.