UTAKMICA ZA NASLOV: Podravka na krilima Milosavljević juri ka tituli

Utakmica odluke igrala se u koprivničkoj Sportskoj dvorani Gimnazije. Podravka Vegeta lovila je dva razlike minusa protiv Lokomotive u borbi za novi naslov prvakinja države. U Zagrebu su Lokosice bile bolje 24:22 i Koprivničankama je igrala pobjeda s tri gola razlike. Na kraju je uspjela, pobijedila u napetoj utakmici 28:23.

Čvrste obrane od samog početka, u prve četiri minute već po jedno isključenje za Lokomotivu i dva za Podravku, rezultat 1:2 za gošće. No, brzo se otvorilo u kontrama i nakon sedam minuta je 3:4 za Lokomotivu. Dosta nervozno otvaranje s obje strane i Saračević mora zvati time out.

Podravka je u vodstvu 6:5 nakon dvije polukontre i dva gola Turk. Gol za gol pa vrhunski pogodak desnom u padu Milosavljević za 8:6. Prije toga Karlovčan je ukrala loptu no pogodila stativu. Chigirinova iz sedmerca povisuje na 9:6, do kraja prvog dijela je još 14 minuta. U 22. minuti 12:10. Utakmica se malo primirila, igraju se duži napadi. Milosavljević igra ponajbolju utakmicu sezone, upisala je već šest golova i Podravka u 26. minuti vodi 14:10. Debelić je pogodila u zadnjim trenucima prvog dijela za 16:12.

Utakmica je bila i humanitarnog karaktera pod nazivom ”Za obitelj Čirković” za šesteročlanu obitelj iz Subotice Podravske koja je u požaru izgubila kuću. Novac za novu kuću prikuplja se na zasebnom računu na koji će se uplatiti svi prikupljeni dobrovoljni prilozi s utakmice. U poluvremenu prigodne darove uručili su im i predstavnici Podravke.

Brza dva gola Debelić i Holešove u nastavku, dvije obrane Risović i Podravka ima 18:12. Chigirinova zabija i treći iz sedmerca i u 35. minuti je 19:13. Nakon gola Milosavljević za 20:13 Šoštarić zove minutu odmora. Lokomotiva se vratila na minus pet, 21:16, u 40. minuti. Osmi gol Milosavljević i opet je plus sedam za Podravku, 23:16. Saračević je opet pozvao time out nakon što je Lokomotiva došla na 23:19. Ipak, nije dobro Boras zabija za 23:21.

Kad ne ide zovi Milosavljević – napokon Podravka zabija i sad je u 49. minuti 24:21 za Podravku. Zabija i Larissa Kalaus, Lokosice prate. Mogla bi ovo biti infarktna završnica. I nakon nekoliko promašaja Ihnjeva zabija za 25:22. Važan gol za samopouzdanje. Nažalost Chigirinova promašuje drugi sedmerac na utakmici. Maestralna Milosavljević izborila je novi sedmerac no nije ga uspjela i zabiti, još uvijek je 25:22, do kraja je još šest minuta. Zabija Debelić vrlo važan gol, a Lokomotiva radi dvije tehničke greške. To kažnjava Chigirinova za 27:22 i čini se da se Podravka uspjela osigurati.

Chigirinova solo prodorom zabija za 28:23 dvije minute prije kraja. To je to. Na kraju Podravka je pobijedila 28:23 i prešla u vodstvo na ljestvici. Do kraja joj preostaje, s obzirom na kvalitetu, riješiti sve protivnice i osigurati novi naslov prvakinja – 25!.

Podravka Vegeta – Lokomotiva 28:23 (16:12)

Koprivnica – Sportska dvorana Gimnazije. Gledatelja: 1400. Suci: Gubica (Višnjevac) i Milošević (Osijek).

Podravka Vegeta: Tucaković, Risović, Ećimović, Turk 2, Zadravec, Holešova 1, Karlovčan 1, Debelić 3, Džono, Popović, Ikhneva 1, Chigirinova 7 (5), Yezhykava 1, Milošević 3, Milosavljević 9, Franušić. TRENER: Saračević.

Lokomotiva: Pijević, Ćurić, Boras 4, P. Posavec, Kaselj, Šenvald 1, Šimara, S. Posavec 3 (1), Kapetanović, L. Kalaus 8 (6), D. Kalaus 2, Čivljak 1, Zeba, Plahinek 1, Glavan 3, Prkačin. TRENER: Šoštarić.