Utrka za 1. mjesto: Kunovčani se pošteno namučili protiv Osvita

Igrači Osvita iz Đelekovca dosta su namučili domaćina u Kunovcu na Old Traffordu. Domaćin je na kraju slavio 2:1 i tako nastavio ‘mrtvu utrku’ s općinskim rivalom Slogom za prvo mjesto. Poveli su Kunovčani golom Bartolića nakon nešto manje od pola sata igre, a tim rezultatom otišlo se i na odmor. U nastavku su gosti pojačali tempo i primorali domaću obranu na kiks koji je kažnjen u 50. minuti izjednačujućim golom Lopatnika. No, samo tri minute kasnije, u prvom napadu domaćina nakon primljenog gola, stigli su u vodstvo.

Strijelac za, kako se na kraju ispostavilo, konačnih 2:1 bio je ponovno Vid Bartolić. Na utakmici su istaknute dvije sporne situacije, i to obje, čini se, na štetu gostiju iz Đelekovca. Tako je delegat utakmice i sudački šef Zlatko Šimčić svom kolegi sucu Juriši u službenom zapisniku zamjerio dvije sporne situacije. Prva je bila u 28. minuti kod prekršaja domaćeg Reya Ferenčine nad Marijom Krištofićem.

Ferenčina je bio iznimno nervozan i od 18. minute imao je žuti karton, a trener Zrinski ga je nedugo nakon starta u kojem je trebao dobiti drugi žuti karton izvadio iz igre kako ne bi dobio direktni crveni. Drugu spornu situaciju Šimčić je označio je u 57. minuti u kaznenom prostoru Kunovčana kada su gosti tražili kazneni udarac, no Juriša se nije oglasio. U posljednjem jesenskom kolu Kunovčani odlaze na noge Lipi u Hlebine, a Ivančani također gostuju, i to u Peterancu kod Panonije.