PRVA RUNDA SPLIĆANIMA Slaven u sudačkoj nadoknadi poražen od Hajduka 1:2! Uzvrat za tjedan dana

Slaven od 90. minute igrao s dva igrača manje i u posljednjim trenucima utakmice propustio nerješen rezultat

Autor: podravski.hr — 10.04.2013. / 16:07 Sport

90+3′ – Gotova utakmica na Gradskom stadionu. Hajdukovci bolji u vrlo neizvjesnoj i sadržajnoj utakmici. Uzvrat za tjedan dana u Splitu

90+2′ – GOOOL ZA HAJDUK: Stojanović doveo Hajduk u vodstvo 1:2. Slobodni udarac izveo je Jozinović, najbliži je bio Stojanović koji je prizemni ubačaj iz bilza u padu skrenuo u mrežu

90′ – ISKLJUČENJE:  I Bubnjić zaradio drugi žuti karton. Srušio igrača Hajduka u prodoru, ali nije bila izgledna gol šansa.

HAJDUK KUP1

U kratko je vrijeme Slaven ostao s dva igrača manje

85′ – ISKLJUČENJE:  Kokalović zaradio drugi žuti karton nakon nepotrebnog prigovora sucu: Snage brojčano izjednačene na terenu

81′ – Izmjena za Hajduk: Izašao Vuković, ušao Mikanović

81′ – Čanađiji žuti karton

79′ – Jelavić propustio priliku za vodstvo. Pucao pored gola

78′ – Kouassiju žuti karton

77′ – GOOOOL ZA SLAVEN – Vugrinec zabio za izjednačenje 1:1  nakon dodavanja Glavice. Veliko veselje na Gradskom stadionu i tračak nade za Slaven

70′ – Maras iz slobodnjaka pogađa u živom zidu Maglicu u glavu. Kratak predah za nogometaše zbog ukazivanja pomoći Hajdukovcu

67′ – Kokaloviću žuti karton

66′ – Torcida pali slavljeničke bengalke. Policija spremna, no malo je vjerojatno da će intervenirati tijekom utakmice

63′ – Izmjena za Slaven. Izlazi Rak, ulazi Glavica koji će pokušati unijeti živost u umrtvljenu igru Slavenaša

60′ – Nakon sat vremena igre Slavenaši istopili prednost igrača više. Hajduk preuzeo inicijativu, kao da igraju s igračem više, a ne manje

56′ – GOOOOL ZA HAJDUK Sušić zabija za vodstvo Hajduka i veliku prednost 0:1. Najprije je pucao Jozinović, Rodić je najprije obranio, lopta dolazi do Sušića koji je snažnim udarcem matirao Rodića

55′ – Purić gubi loptu na sredini terena loptu oduzima Caktaš čiiji udarac Rodić brani

50′ – Bez većih prilika na utakmici, opet se uspostavlja ravnoteža na terenu iako Slavenaši imaju igrača više

46′ – Nastavljena utakmica na Gradskom. Ušao Vugrinec umjesto Jugovića

navijaci

Navijači Slavena željni pobjede

45+2′ – Završeno poluvrijeme na Gradskom stadionu

45+1 – Purić zaradio žuti karton

45′ – Unatoč pet žutih, tri izmjene i crvenom kartonu, sudac je označio samo dvije minute nadoknade

42′  – Deliću žuti karton

40′  – Nakon odličnog proigravanja Raka i Barića Purić imao mat poziciju no krivo je pogodio loptu koja odlazi u golaut

38′ – Umjesto ozlijeđenog Novinića ulazi Jelavić. Prije toga sudac nije dosudio očiti korner za Slaven nakon što je Čanađijin udarac iz daljine obranio Blažević

36′ – I Slaven privremeno s igračem manje: Novinić ozlijedio ključnu kost. Liječnici mu izvan terena ukazuju pomoć, Sović sprema izmjenu.

31′ – Druga izmjena Hajduka: Izlazi Andrijašević, ulazi Sušić.

28′ – Akcija Slavena je tekla: Čanađija nakon auta uzima loptu koja ide Noviniću, ovaj dodaje Raku koji se spetljao pred golom Hajduka

25′ – Nakon centaršuta Blažević u skoku starta na Novinića. Sudac Batinić pušta igru

21′ – Izmjena kod Hajduka: Izlazi Plazonić, ulazi Stojanović

21′ – Kiša sve jače počinje padati na Gradskom stadionu

19′ –  Bubnjiću također žuti karton

18′  – U nastavku akcije nakon slobodnog udarca Delić pred golom Hajduka u samom petercu ne stiže loptu

17′ – ISKLJUČENJE: Drugi žuti karton Vršajeviću nakon preoštrog starta na Deliću na sredini terena. Žuti dobiva i Jozinović

torcida

Torcida se opet okupila u velikom broju

16′ – Jedan navijač Hajduka ušao je u teren s press iskaznicom koju je prije dvije godine ukrao na stadionu. Zaštitari ga odvode s terena

14′ – Igra se vrlo dinamično s pritiskom Hajduka

11′ – Kouassi promašio zicer. Prihvatio loptu iz sredine, ušao u kazneni udarac i pucao pored gola

9′ – Rodić brani stopostotnu priliku Hajduka. Refleksno obranio udarac Maglice

7′ – Vršajević dobio žuti karton

6′ – Velika prilika Slavena. Kokalović nakon slobodnog udarca, na oko 6-7 metara promašio cijelu loptu

3′ – Prilika Hajduka nakon kornera,obrana Slavena na mjestu

1′ – Počela utakmica na Gradskom stadionu. Kišica je počela padati

Sportski pozdrav s gradskog stadiona u Koprivnici gdje od 17:00 sati nogometaši Slavena i Hajduka igraju prvu utakmicu polufinala Državnog kupa. Tko će na korak bliže Rabuzinovom suncu mogli bi dobiti odgovor već nakon ovog dvoboja. Iz Slavena najavljuju kako se neće predavati, a Splićani ističu kako bi za Hajduk bod u gostima s postignutim golom bio pozitivan rezultat za uzvrat u Splitu. Realno, Slavenaši tamo nikad nisu slavili, znači da sve karte polažu na ovu prvu koprivničku utakmicu. Hoće li učiniti pravi podvig, vidjeti ćemo nakon 90 minuta koje slijede.

SASTAVI:

SLAVEN: Rodić, Kokalović, Bubnjić, Čanađija, Jugović, Barić, Delić, Purić, Rak, Novinić i Maras. KLUPA: Pelin. Glavica, Vugrinec, Jelavić, Gregurina, Geng i Pranjić.

TRENER: Roman Sović

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Andrijašević, Maglica, Plazonić, Jozinović, Caktaš, Nižić, Vuković, Lima i Kouassi. KLUPA: Vugdelija, Mikanović, Stojanović, jakoliš,  Bašić, Sušić i Kiš. TRENER: Mišo Krstičević.