Varaždin s igračem manje uzeo bod na ispunjenom Apašu (1:1)

Slaven Belupo i protiv Varaždina je istrčao u formaciji 4-4-2 s kojom su ugrabili tri boda na gostovanju kod Istre u prošlom kolu. Na vratima Filipović, a zadnjoj liniji Bogojević, Nowak, Zirdum te Goda. U vezi su Puclin, Paracki, Glavčić i Delić, a u napadu Krstanović i Ejupi. Međimorca nije bilo u zapisniku jer vuče lakšu ozljedu, kao i Iharioš, dok je Sertić Bogojevića gurnuo na beka, a Karamarka ostavio na klupi. Nema zbog ozljede ni beka Radivojevića.

Slaven je imao prvu priliku u 4. minuti. Goda je odlično uposlio Krstanovića koji bježi obrani i vidi samog Ejupija u sredini. Nažalost Krstanovićevo je dodavanje bilo prebrzo za Slavenovu 9-ku koja je bila u vrlo izglednoj prilici za postizanje gola.

Slaven ima inicijativu protiv gostiju iz Varaždina no ne uspijevaju probiti zadnju liniju kroz sredinu. Farmaceuti se okreću bokovima međutim, zasad je završnica neučinkovita. Nakon 25 minuta i dalje 0:0. Varaždin je na trenutak pritisnuo Koprivničance u njihovoj polovici no bez uspjeha. Nowak i Zirdum u pravi su trenutak na pravom mjestu.

U 33. minuti napokon udarac po golu, Ejupi se okušao s 20-ak metara no bio je preslab šut i Nevistić je bez problema uhvatio loptu. Pred kraj prvog poluvremena Slaven je krenuo ozbiljnije, no gosti dobro pokrivaju teren i brane gol. Odlična partija zasad defanzivnog veznog gostiju Bajandouha kojeg je po cijelom terenu i osvaja gotovo svaki duel.

Bajandouh (lijevo) bio je najbolji igrač prvog dijela

Kakva prilika u zadnjim trenucima prvog dijela. Glavčić centrira na drugu stativu Krstanoviću, ovaj vidi Puclina na 10-ak metara i glavom mu spušta loptu na volej. Puclin neometan gađa previsoko i lopta odlazi iznad vratnice.

Slaven je bolje krenuo u nastavak. U 54. minuti gostima je isključen Adžić nakon povlačenja Puclina u kontri. S obzirom da je već imao opomenu morao je na prijevremeno tuširanje. U 57. minuti okušao se i Štefulj udarcem s 20-ak metara iskosa s lijeve strane no lopta je prošla pored vratnice. No, zato Slaven dolazi u vodstvo minutu kasnije. Bogojević prolazi po desnoj strani, vidi Puclina u 16-ercu i dodaje. Ovaj produžuje do Ejupija koji s 14 metara odmjereno gađa u donji desni kut za 1:0. Golman je uspio rukom tek dotaknuti loptu.

U 62. minuti trenutak neopreznosti u obrani Slavena mogao ih je skupo koštati. Gosti su se “ušetali” u kazneni prostor, Štefulj je primio loptu i opalio po golu no nasreću odbila se od jednog od igrača Slavena na putu prema golu. I u nastavku akcije bilo je “gusto” pred Filipovićem međutim. Varaždinci nisu precizni.

Slavlje nakon Ejupijevog prvijenca

Šok u 72. minuti. Varaždin je izveo korner. Lopta je putovala na drugu vratnicu. Tamo je najviši bio Senić koji glavom vraća u sredinu. Naletio je Stolnik, pretrčao obranu i glavom zatresao mrežu iz blizine za 1:1. Slaven, iako ima igrača više, ne igra na razini kao u dvije zadnje utakmice i ako želi do tri boda morat će “stisnuti” pred kraj.

U 87. Alidema se našao u dobroj prilici, iz okreta je u kaznenom prostoru gađao daljnji kut, no vratar Nevistić je bio na mjestu i krajnjim naporom obranio. Nažalost vrijeme je iscurilo i Slaven je kod kuće upisao tek bod protiv Varaždina koji je igrao s igračem manje gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

U sljedećem 7. kolu Prve HNL, u petak 30. kolovoza, u 20 sati Slaven Belupo igra kod Lokomotive. Nadamo se boljoj igri nego danas.