VELIKA GALERIJA I KOMENTAR: U incidentnoj utakmici s tri isključenja gostima slavio Borac, Tehnika lagano u Kloštru

Borac je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa pobijedio križevačkog radnika 5:1. Možda bi tekma drugačije završila da nije bilo nervoze. Nećemo šutjeti. Loše delegiranje sudaca izazvalo je dosta nezadovoljstva. Sudac Dergez koji ima ‘povijest’ s Kunovcem sudio je ujutro upravo njima, no taj je susret završio na svu sreću pobjedom domaćeg Bratstva, pa nije bilo ‘sranja’ na utakmici.

No, ‘sranja’ je bilo na utakmici u Imbriovcu između Borca i križevačkog Radnika. Sudio je sudac Mario Vecko, delegirao ga je njegov bliski prijatelj, šef sudaca Šimčić, iako je znao da Vecko i nogometni Križevci nisu se dobro razišli kada je ‘unakazio’ utakmicu u Cvetkovcu i dodijelio 11 žutih i četiri crvena kartona. Opravdano ili ne, Vecko je svoju normu ispunio. Dodijelio je tri isključenja i to za Križevčane i isključio im je trenera. Uopće ne ulazimo u raspravu jesu li kartoni bili opravdani ili ne. Prvo je pocrvenio Petak u osmoj minuti zbog, kako je delegat Šimčić objasnio, prekršaja u izglednoj prilici nad protivničkim igračem u kaznenom prostoru kada nije bilo mogućnosti igranja loptom.

Poveli su iz tog penala minutu kasnije nogometaši Borca golom Vručine 1:0. Igrao se dobar, brz, dopadljiv i borben nogomet od noge do noge. Rapsodija rekli bi znalci. Baš po šmeku svih, ponajviše publike. U Imbriovec je stiglo i dosta Križevčana. Ne bi pretjerali kada bi rekli da ih je bilo pedesetak navijača. Poveli su zatim Jembrovčani 2:0 golom ogličnog Karla Pjetrija. Nakon toga Križevčani su se digli, proigrali bolje, utakmicu dignuli na razinu nedostojnu županijskog nogometa već znatno višu i na krilima tog poleta i nogometne agresije smanjili golom Bastašića (inače bivšeg igrača Borca), na 2:1. Tada je sve otišlo u neku drugu dimenziju. Radnikovac Babić je napravio prekršaj, po svima opravdano za crveni. Poletjeli su Križevčani prema sucu, poletjeli su igrači Borca isto, i dogodilo se koškanje koje je rezultiralo udaranjem Križevčana Mačkovića igrača Borca. Tako barem piše u zapisniku delegat Šimčić, a potpisnik ovog teksta u džungli koja je uslijedila, zaista nije vidio što se dogodilo.

Nisu ni navijači Radnika koji su opet ćemo se ograditi i reći opravdano ili ne, podivljali. Salve uvreda i svega uputili su prema sucima, a zbog međusobnih psovki još su se zakačili i sa službenim spikerom tako da su dvojica ratobornih mladića iz Križevci preskočili ogradu i pokušali se obračunati s njime zato što ih je otvoreno pozivao na obračun. Prije toga sudac je dosudio kraj prvog poluvremena. U drugom dijelu stigla je policija tako da je bio relativni mir. U 82. minuti, dok mu je već svega bilo dosta, opomenut je zbog prigovora i trener Siniša Buđa. Vručina je u drugom poluvremenu poentirao dva puta i Krušelj jednom za konačnih 5:1 nad osakaćenim Križevčanima.

Da si budemo jasni, utakmica je bila super, malo i na mahove pre nervozna, možda i gruba, no neki drugi sudac znao bi je usmjeriti na drugi način. Vecko to nije mogao. Eto, na kraju, samo da spomenemo da je Tehnika u utakmici koja se igrala u Kloštru Podravskom pobijedila domaću Mladost koja je na klupi imala samo dvije izmjene rezultatom 1:3. Strijelci za tehniku bili su Šantek, Salajec i Korenika iz penala, a za Mladost Stjepan Kovačić.